Skip to main content

Telegram, filmlerin, dizilerin, kitapların sürprizlerini bozmak istemeyen kullanıcılar için rakiplerinde olmayan bir özelliği kullanıma sunacak.

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, bir Reddit kullanıcısının paylaştığı bir videoda yer alan ve yakın zamanda kullanıma sunulması planlanan bir özelliği ile beğeni topladı. Reddit paylaşımına göre, gönderilecek mesajların düzenlendiği pop-up menüye yeni bir seçenek ekleniyor.

Kullanıcıların mesajlarını yazdıktan sonra kelimelerin üzerine basılı tutarak ulaştıkları, metinleri italik, üstü çizili, altı çizili ve pek çok diğer şekilde düzenleyebilmelerine olanak sağlayan pop-up menüye eklenen spoiler özelliği ile metnin istenilen kısmı gizlenebilecek. Bu gizleme işleminden sonra bir piksel animasyonu ile üstü kapatılacak olan seçili kısım, mesajın alıcısı tarafından üzerine dokunulması sonrası görünür olacak. Okuyucu metni tekrar görünmez kılmak istediğinde aynı bölgeye tek dokunuşu yetecek.

Telegram, bu özellik ile spoiler adı verilen ve filmler, diziler, kitapların sürprizlerini bozan, hikâyelerini açığa çıkaran paylaşımların önüne geçmeyi hedefliyor.

Kaynak: Telegram Will Let You Hide Spoilers in Chats Soon – How To Geek