SOSYAL AĞLAR

Burcu Şahin | 06.04.2017 - 10:31

Telefonunuzu hafifletecek deneyim: Twitter Lite

Twitter bugün veri kullanımını en aza indiren ve yavaş bağlantılarda hızlı yükleme yapabilen, yeni platformu Twitter Lite’ı kullanıma sundu. Detaylar haberimizde...

Twitter, geçtiğimiz günlerde 140 karakter sınırına yaptığı yeni güncellemeyle kullanıcılarını sevindirmişti. Son olarak da sahte profillerin azalmasını amaçlayan yeniliğiyle yumurta profillerini kaldırmıştı. Twitter bu kez yavaş internet bağlantısına sahip kullanıcılarına yönelik geliştirdiği yeni platformu Twitter Lite‘ı ortaya çıkardı.

GSMA’ya göre, 2016 sonu itibariyla akıllı telefon kullanımı 3.8 milyara kadar büyümüşken mobil bağlantılar 2G bağlantı hızında hayli yavaş çalışıyor. Twitter’ı kullanırken yavaş internet bağlantısı, pahalı veri kotaları ve mobil cihazlarda yeterli alan kalmaması gibi bazı engeller çıkabiliyor.

Twitter bugün, cep telefonunlarında sadece 1 MB’lık yer kaplayan yeni platformu Twitter Lite’ı tanıttı. Twitter Lite, hız olarak da ayarlama yapılarak uygulamanın %30’a varan oranda daha hızlı yüklenmesini ve Twitter’da daha hızlı navigasyon yapılmasını sağlıyor. Geçici olarak bağlantısı kopsa bile Twitter Lite’da kesinti yaşanmıyor. Twitter Lite, Android cihazlardaki Google Chrome ve diğer günümüz tarayıcılarında ek özelliklere de sahip.

Twitter Lite’ı akıllı telefon veya tabletlerden mobile.twitter.com adresine girerek edinebilirsiniz.