Skip to main content

Teknosa’da veri analitiği ve bilgi teknolojileri alanlarında iki üst yönetici ataması gerçekleştirildi.

Teknosa’da iki üst düzey atama yapıldı. Doğa Oran, Teknosa CRM ve Veri Analitiği Genel Müdür Yardımcısı olarak atanırken, Göksel Marangoz da Teknosa Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Doğa Oran 1 Mart, Göksal Marangoz ise 18 Nisan itibarıyla şirkette çalışmaya başladı.

Doğa Oran 1998 yılında ODTÜ İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra sırasıyla PwC, Garanti Yatırım, Crate&Barrel Türkiye ve Sabancı Holding’te denetimden yatırım perakendeye değişen alanlarda çalıştı. Oran en son Sabancı Holding Perakende Grubu’nda kıdemli yönetici görevindeydi.

Göksel Marangoz ise 2001’de İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra 2003’te İTÜ’den Yönetim Bilgi Sistemi alanımda yüksek lisans derecesi aldı. Kariyerine Artı ve Artı Teknoloji Hizmetleri’nde sistem destek mühendisi pozisyonunda başlayan Marangoz, sırasıyla IBM, Koç Holding ve Turkcell’de güvenlik ve BT operasyonu alanlarında çalıştı. Marangoz, Ocak 2014’ten bu yana Opet CIO’su ve Dijital Dönüşüm ve İnovasyondan Sorumlu Yöneticisi idi.

Teknosa’nın atamalara ilişkin açıklamasına Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) ulaşılamadı. Atamalar Teknosa’nın 31 Mart’ta sona eren 1Ç finansal sonuçlarıyla birlikte duyurduğu faaliyet raporunda yer aldı.