Skip to main content

Mark Zuckerberg, F8 Geliştirici Konferansı’nda Facebook’a Tinder benzeri bir “çöpçatanlık” özelliğinin ekleneceğini duyurdu.

Facebook‘un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, ABD’nin California eyaletinde düzenlenen F8 Geliştirici Konferansı‘nda, çok yakında Facebook‘a “çöpçatanlık” özelliğinin ekleneceğini açıkladı.

Cambridge Analytica skandalı nedeniyle zor bir sene geçiren Mark Zuckerberg, dünyanın en geniş sosyal medya ağı olan Facebook’ta “online dating” özelliğinin kullanıma sunulacağı haberini paylaştı. Facebook kullanıcılarının 200 milyondan fazlasının kendisini “bekâr” olarak tanımladığına dikkat çeken Zuckerberg, yeni özellikle Tinder ve benzeri uygulamaların sağladığı gibi kısa süreli değil, gerçek ve uzun süreli ilişkilerin kurulmasının amaçlandığını söyledi.

Yeni özellik sayesinde Facebook kullanıcıları, mevcut profilleriyle bağlantılı olan ancak arkadaşları tarafından görülemeyen bir çöpçatan profili yaratabilecek. Kendisini “bekâr” olarak konumlandıran ve çöpçatanlık özelliğini kullanan kişiler daha sonra Facebook tarafından birbirlerine önerilecek. Yeni özellik, Facebook’un diğer hizmetleri gibi ücretsiz olacak.