Skip to main content

Bilişim sektörünün yakından tanıdığı Burak Aydın’a Teknosa’da yeni görev.

Silver Spring Networks EMEA Bölgesi CEO’su Burak Aydın, Teknosa’da bağımsız yönetim kurulu üyesi oldu. Teknosa’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımladığı açıklamaya göre, Burak Aydın 5 Nisan itibarıyla şirkette bağımsız yönetim kurulu üyeliğine getirildi. Aydın, Teknosa yönetim kurulunda Riskin Erken Saptanması Komitesi Üyesi olarak görev yapacak.

Burak Aydın, Türk bilişim sektörünün yakından tanıdığı bir isim. 1975 yılında Ankara’da doğan Burak Aydın, yüksek öğrenimini 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1999 yılında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı’nı tamamlayan Aydın, çalışma hayatına 1997 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Network Asistanı olarak başladı. 2001 yılında Accenture Almanya ve Avusturya Ofisleri’nde çeşitli projelerde danışman olarak çalıştı. 2004 yılında Türkiye’ye dönerek Siemens Business Services bünyesinde Stratejik Planlama Danışmanlığı ve Müdürlüğü görevini yürüttü. 2006’da Intel Türkiye’ye transfer olan Aydın, 2011’de Intel Türkiye Genel Müdürü oldu. Aralık 2016’ya kadar bu pozisyonda kalan Aydın, Ocak 2017’de Silver Spring Networks EMEA Bölgesi CEO’su oldu. Silver Spring Networks, endüstriyel IoT (nesnelerin interneti), akıllı şehir ve akıllı enerji alanlarında çalışan bir şirket ve merkezi Kaliforniya’da bulunuyor.

Bağımsız yönetim kurulu üyeleri şirketlerin halka açıklık oranlarına göre yönetim kuruluna dâhil edilmek zorunda. Bununla birlikte bu üyelerin şirket yönetimlerinde icracı görevleri bulunmuyor.