Skip to main content

İnternet üzerinden video konferans seminerleri düzenlemeye başlayan TBD’nin ikinci etkinliği ‘Sosyal Medyada Riskler ve Güvenlik’ üzerine olacak.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) internetin doğru kullanılmasına yönelik farkındalık oluşturmak için yeni bir projeye imza atıyor. Herkes İçin Kütüphane Projesi (HİK) ile işbirliği programı çerçevesinde HİK-TBD Webinar Serisi düzenleyecek olan dernek, internet üzerinden halka açık video konferanslarla uzman konuklar eşliğinde toplumsal konulara değinmeyi amaçlıyor.

İlki 12 Temmuz’da gerçekleştirilen “Çocuk İstismarının Engellenmesi” konulu etkinlik, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Koruma Birimi, Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneği’nden Prof. Dr. Betül Ulukol tarafından hayata geçirildi. Konuşma 1300’den fazla kişi tarafından canlı olarak izlendi. Sunuma 269 lokasyondan canlı bağlantı kuruldu.

TBD ve HİK işbirliği içerisinde 15 günde bir tekrarlanması planlanan etkinliğin ikincisi “Sosyal Medyada Riskler ve Güvenlik” üzerine olacak ve 1 Ağustos 2017 saat 10.00’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de acilen ele alınması gereken ve toplumu yakından ilgilendiren konuların işleneceği seminerlerin altı defa daha düzenlenmesi planlanıyor.

“Çocuk İstismarının Engellenmesi” konulu videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz…