Skip to main content

Hillside City Club yeni yarattığı spor akımı Jungle Challenge’ı İtalya’da düzenlenen, spor ve sağlıklı yaşamın en önemli fuarlarından RiminiWellness fuarında tanıttı.

Hillside City Club, Jungle Challenge ile, spor ve sağlıklı yaşam dünyasının en önemli fuarı olan RiminiWellness’da adından söz ettirdi.

Hikayesi, egzersiz dinamizmine uygun tekno – rock fusion müzikleri ve görsel olarak ders ile bütünleşen video görüntüleri ile motivasyonu her zaman zirvede tutacak yepyeni egzersiz Jungle Challenge egzersizinde hareketler, hayvanların vahşi yaşama uyum sağlamak için geliştirdiği fiziksel özelliklerinden esinleniyor. Hillside City Club ekibinin yarattığı bu yeni egzersiz rutinine vahşi doğada yaşayan bir yerli olarak başlanıyor. Ders boyunca bir çitanın, bir kartalın ya da bir timsahın öne çıkan güçlü yönlerinin kaynağını bulmaya doğru bir yolculuğa çıkılıyor. Rutinin sonunda ise esneme hareketleri, doğanın üreticisi ve yaşam kaynağı ağaç ile vurgulanıyor. Vücut ağırlığı ile yapılan kuvvet ve kardiyo rutinleri ile gerçekleşen bu ders ile yaklaşık 600 kalori yakmak mümkün.

Jungle Challenge, Temmuz ayı boyunca İtalya, Almanya, Macaristan gibi Avrupa ülkelerinden katılımcılarla eğitmen programını başlatacak. Eylül ayında ise hem Türkiye’de hem de Avrupa’da eşzamanlı sporseverlerle buluşacak.