Skip to main content

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin yeni adresi Tivibu olacak. Detaylar haberimizde…

Türk TelekomTürkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany’nin katılımıyla düzenlediği basın toplantısında Tivibu’nun, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi maçlarının yayın haklarını 3 yıllığına aldığını duyurdu.

Bünyesindeki 15 spor kanalı ile golften tenise, futbol ve basketbol liglerine kadar spor alanında birçok içeriğe ev sahipliği yapan Türk Telekom’un TV platformu TİVİBU, 2018-2019 sezonundan itibaren sporseverlerle buluşacak.
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin yanı sıra Kadınlar Basketbol Süper Ligi, Erkekler ve Kadınlar Türkiye Kupası, Türkiye Basketbol Federasyonu All-Star maçları TİVİBU ekranlarında olacak. Erkekler Süper Ligi’ndeki sekiz maçın tamamı her hafta canlı olarak yayınlanacak.

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, “TİVİBU ile geleneksel televizyon yayıncılık anlayışını değiştiriyor, geliştirdiğimiz kullanıcı dostu teknolojiler ve zengin içeriğimizle 2,9 milyon abonemize ayrıcalıklı televizyon deneyimi yaşatıyoruz. Türkiye’nin en uygun fiyatlı TV ve eğlence platformu olarak, belgesel, eğlence ve yaşam kanallarımızın yanı sıra 15 spor kanalıyla sporseverlere hizmet ediyoruz. TİVİBU ile her eve girebilme hedefimize önemli ölçüde katkı sağlayacak bu anlaşma ile ödemeli TV pazarındaki payımızı daha da genişleterek abone sayımızı arttıracağız. TİVİBU abonelerimize üç yıllığına Türk Basketbol Süper Ligini canlı izleme keyfini yaşatacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ise, ihaleyi alan TİVİBU’yu tebrik ederek, “Türk Basketbolu için tarihi bir anlaşmaya imza attık. Avrupa’nın en değerli ligleri arasında yer alan Kadın ve Erkek liglerimizi güçlendirirken, kıymetli kulüplerimizin de yatırımlarını destekleyecek gelir kaynakları yaratmak bizim için çok önemliydi. Bizi TİVİBU ile buluşturan, bize heyecan veren çıkış noktamız, ortak amacımız olan; her eve girebilmek anlayışıydı. Basketbolu her evde izlenir, her mahallede oynanır hale getirmek istiyoruz. En yüksek teklifle basketbola inancını ortaya koyan TİVİBU ve Türk Telekom ailesine teşekkür ediyorum. Birlikte güçlü bir takım olacağımıza ve basketbol izleyicilerine eşsiz deneyimler sunacağımıza dair güvenim tam” diye konuştu.