Skip to main content

T-Mobile, Ryan Reynolds’ın mobil operatör şirketi Mint Mobile’ı 1,35 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alacağını duyurdu.

T-Mobile dün yaptığı açıklamada Mint Mobile’ın ana şirketi Ka’ena Corporation’ı, Ultra Mobile ve Plum da olmak üzere yan kuruluşlarını ve markalarını satın almak için kesin bir anlaşmaya vardığını duyurdu.

Açıklamaya göre, anlaşmanın sona ermesinin ardından, Mint’in kurucuları David Glickman ve Rizwan Kassim, marka faaliyetlerini T-Mobile bünyesinde devam ettirecek. 2019’da Mint Mobile’da azınlık hissesi satın alan Reynolds ise, Mint adına yaratıcı rolüne devam edecek.

Reynolds Çarşamba günü Twitter’da “Bir şirketim olacağını ve onu T-Mobile’a satacağımı kesinlikle hayal etmemiştim” diye yazdı.

T-Mobile, Mint Mobile’ı satın alarak kendi ön ödemeli hizmetlerini artırmayı umuyor. T-Mobile CEO’su Mike Sievert, Çarşamba günü Reynolds’ın da yer aldığı bir YouTube videosunda müşterilere Mint’in aylık 15 ABD doları fiyatlandırma planının yürürlükte kalacağına dair güvence verdi.

Açıklamaya göre, markanın iki kurucusu da “genelde ayrı bir iş birimi olarak çalışacak” birimi yönetmeye devam edecek. Anlaşmanın yıl sonunda tamamlanması bekleniyor.

Kaynak: T-Mobile to buy Ryan Reynolds’ Mint Mobile in a $1.35 billion deal – CNN