Skip to main content

ADATA’nın IP68 sertifikalı, darbelere ve düşmelere karşı üstün koruma sunan taşınabilir diski HD680 modeline yakından bakalım.

Verilerin kalıcı olarak saklandığı depolama birimi hard disklerin, günümüze gelene kadar nasıl bir değişim yaşadığını düşündüğümüzde, kullandığımız teknolojilerin gelişimini çarpıcı bir şekilde görebiliyoruz. Örneğin bundan 20 yıl önce, bilgisayarlardaki 80 GB’lık hard disk kapasiteleri beklentileirmizin üzerindeydi. Bugün geldiğimiz noktada ise, cep telefonlarımızda bile 128 GB’lık dahili hafızanın bile yetersiz olabileceğini düşünür durumdayız. Teknoloji geliştikçe, saklama alanlarına dolayısıyla taşınabilir disklere daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Özellikle; müzik, film, fotoğraf, video, dijital ortamda hazırladığımız projelerimiz ve daha birçok arşivimizi taşınabilir disklerimizde saklıyoruz. DVD’lerimiz, CD’lerimiz, kitaplarımız ve arsiv değeri olan tonlarca medya ufacık bir diske sığabilecek durumda.

İçinde bulunduğumuz dijital çağda, taşınabilir diskler günlük yaşantımızın önemli bir parçası. Bunun yanında, disklerimizin sağlamlığı, hızı, kapasiteleri ve kullanım ömrü de dikkat etmemiz gereken etmenlerden. ADATA’nın Türkiye’de satışa sunduğu harici disk modellerinden HD680, geniş depolama kapasitesi ve sağlamlığı ile öne çıkıyor.

Dayanıklılık, tasarım ve bağlantı hızı

Harici diskler, kullanıcılara istediği kapasiteyi verebilse de fiziksel dayanıklılığı da çok önemli. Bu açıdan kullanıcıya güven vermediğinde, diskleri bir yerden bir yere taşımak stres sebebi olabiliyor. Çünkü harici diskler fiziksel özelliklerinden dolayı oldukça hassastırlar, darbelerden ve sarsıntılardan uzak tutmak gerekir. İşte ADATA’nın HD680 modeli tam da bu noktada farkını ortaya koyuyor. Askeri standartlara göre üretilmiş darbe emici silikon gövde, sağlam bir tampon ve sabit disk için tamponlu bir montajdan oluşan 3 katlı bir yapıya sahip olan HD680, 1.22 metre yüksekliğinden düşmeye ve darbelere karşı dayanıklı ve modern bir tasarıma sahip. Ayrıca sportif tasarımıyla mavi, sarı ve siyahtan oluşan 3 farklı renk seçeneği sunuyor.

1 terabayt ve 2 terabayt saklama alanı seçeneklere sahip HD680′nin ağırlığı ise 270 gram. USB 2 ile de kullanılabilen, oldukça hızlı veri transferine izin veren USB 3.2 gen1 bağlantı hızına sahip HD680, sarsıntı ve darbe durumlarında kullanıcıları led uyarı sistemi ile uyarıyor. Windows ve Mac OS X işletim sistemleriyle çalışabilen cihaz, USB bağlantı noktası sıkıca kapalı iken toz ve suya karşı dayanıklı. Sürücü ayrıca, çıkarılabilir USB kablosunu saklamak için uygun bir yol olarak hizmet eden kabuğunun etrafında dönen şık bir kanala sahip. Kablo kullanılmadığı zaman çıkarılıp cihazın etrafına sarılabiliyor.

SONUÇ

ADATA HD680 yüksek depolama alanı, uygun fiyatı , sağlamlığı ve günümüz standartlarında yüksek veri aktarımı hızları sunan son derece kullanışlı bir ürün olarak öne çıkıyor. 1TB ve 2TB kapasite seçenekleri olan ADATA HD680’i çevrimiçi mağazalardan 609TL’den başlayan fiyatlarla satın almak mümkün.

Artılar

Malzeme kalitesi
Dayanıklılık
Uygun fiyat
Yüksek bağlantı hızı

Eksiler