GERÇEK ZAMAN

Digital Age | 01.07.2022 - 20:39

Steve Jobs’a Başkanlık Özgürlük Madalyası

ABD Başkanı Joe Biden, Başkanlık Özgürlük Madalyası takdim edilecek isimleri açıkladı; 2011 yılında hayatını kaybeden Steve Jobs'a da listede yer verildi.

ABD Başkanı Joe Biden, Başkanlık Özgürlük Madalyası (Presidential Medal of Freedom) takdim edeceği isimleri açıkladı. Aralarında Simone Biles, Denzel Washington, Megan Rapinoe gibi isimlerin de bulunduğu 17 kişilik listede Steve Jobs’ın adı da yer aldı.

Apple’ın ve Pixar’ın kurucularından olan Jobs, 2011 yılında hayatını kaybetmişti. Jobs’ın Başkanlık Özgürlük Madalyası ile ödüllendirilmesi ile ilgili olarak Beyaz Saray’ın internet sitesinde paylaşılan açıklamada Jobs’ın vizyonunun, hayal gücünün ve yaratıcılığının dünyanın iletişim şeklini, bilgisayarları, müzik, film ve kablosuz teknoloji endüstrilerini dönüştüren icatlara yol açtığına değinildi.

7 Temmuz’da Başkanlık Özgürlük Madalyası ile ödüllendirilecek diğer isimler şunlar: Sister Simone Campbell, Julieta Garcia, Gabrielle Giffords, Fred Gray, Father Alexander Karloutsos, Khizr Khan, Sandra Lindsay, John McCain, Diane Nash, Alan Simpson, Richard Trumpka, Wilma Vaught ve Raul Yzaguirre.

Kaynak: Biden Awards Steve Jobs With Posthumous Presidential Medal of Freedom – Gizmodo