Skip to main content

CES 2018’e 5 aya yakın bir süre olsa da, start-up’lar için fuarda ürün ve hizmetlerini tanıtmak için başvuru süreci başladı.

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan CES’e katılmak isteyen  start-uplar için başvurular başladı. 9-12 Ocak 2018 tarihleri arasında 51. kez ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek CES’te start-up’ların bulunduğu alana Eureka Park adı veriliyor. Eureka Park’a başvurmak isteyen girişimler için bazı ölçütler belirlenmiş durumda. Kısaca bu ölçütlere bakalım:

-Geliştirilen ürün veya teknolojinin tüketici teknolojisi alanına ait olması gerekiyor.

-Üç yıl içinde ticarî olarak piyasaya çıkacak bir teknolojinin sergilenmesi gerekiyor. Burada bir noktaya dikkat çekmekte yarar var: Şu an piyasada tüketicilerin kullandığı bir ürün/hizmet var ve bu CES’ten 9 ay önce piyasaya çıktıysa, Eureka Park’a başvurulabiliyor.

-Eureka Park’a başvurmak için bir maket veya prototipin  teşhiri şart. Kâğıt üzerine yapılmış çizimler kabul edilmiyor.

Bu arada, CES 2017’de Monument ve Toyji isimli iki Türk start-up’ının Eureka Park’ta çözümlerinin tanıttığını not edelim. Her iki girişim de Kickstarter’dan aldıkları destekle Eureka Park’ta yer aldı. Monument bulut tabanlı servis ve genişleyebilir depolama alanı çözümü. Toyji ise dijital oyuncakları eğitim aracına dönüştüren bir eğitim projesi.

Eureka Park’a başvuru için şu linke bakılabilir