Skip to main content

San Francisco merkezli ödeme sistemleri şirketi Square, Bitcoin’e daha önce yaptığı yatırımları 3 katına çıkardı.

San Francisco merkezli ödeme sistemleri şirketi Square yaptığı açıklamada, 170 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) daha satın aldığını söyledi. Bitcoin’e daha önce yaptığı yatırımları 3 katına çıkaran şirket hazinesine 170 milyon dolar karşılığında 3 bin 318 BTC ekledi.

2018’den bu yana kripto para yatırımları ile gündeme gelen Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin şirketi Square, 50 bin dolar rekorunu kıran Bitcoin’in daha fazla değerleneceğini düşünüyor.

Kripto para birimine yatırım yapan ilk halka açık şirketlerden biri olan Square, 2020’nin dördüncü çeyreğinde 4.709 Bitcoin satın alarak, birkaç büyük yatırımcının desteğini kazanan dijital para biriminin genel kabulüne katkıda bulunmuştu. Şimdi ise 3 bin 318 BTC satın alarak toplam Bitcoin varlığını, 8 bin 37 BTC’ye ulaştırdı. Bu alımla birlikte şirketin toplam varlığının yüzde 5’ini Bitcoin’in oluşturduğunu belirtelim.

Şirketin açıklamasında Bitcoin’e ve kripto paralara olan güvene de vurgu yapıldı, “Square, kripto para birimlerinin bireylerin küresel bir para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almaları için yol sağlayan ekonomik güçlendirme aracı olduğuna inanıyor.

Bu yatırım, Square’in bitcoin için devam eden taahhüdünün bir parçası ve şirket bitcoin’deki toplam yatırımını diğer yatırımlarına göre sürekli olarak değerlendirmeyi planlıyor.”