Skip to main content

Spotify, TV uygulamasını mobil uygulamasına çok benzer bir şekilde yeniden tasarladı.

Spotify, yeniden tasarlanmış TV uygulamasını kullanıma sunarak kullanıcılarının dinlemek istediğini bulmasını daha da kolaylaştırıyor. Yeni uygulama, telefon veya masaüstü uygulamasıyla daha uyumlu görünüyor.

Spotify’ın TV uygulamasının yenilenmiş hali mobil ve masaüstü cihaz versiyonuna oldukça benziyor. Yeni güncellemeyle birlikte ana sayfada bir “Şimdi Yürütülüyor Görünümü” bulunacak ve en son oynatılan içeriğe kısayollar eklenecek. TV uygulaması aynı zamanda kullanıcıların mobil uygulamada bulabileceklerine benzer şekilde ana ekrandaki dinleme geçmişine göre yeni şarkılar ve podcast’ler önerecek.

TV uygulamasının ana sayfasında artık farklı Spotify hesapları arasında daha kolay geçiş yapılabilecek. En son aktif olan profil her zaman ekranın sağ üst köşesinde görünecek.

Eskiden uygulama aracılığıyla TV’lerde müzik dinlendiğinde yalnızca sıradaki şarkı görülebiliyordu. Kullanıcılar artık ne çalmak istediğini seçmek için Playback Queue aracını kullanabilecek. Ekranda ayrıca karanlık mod seçeneğinin de yer aldığını belirtelim.

Kaynak: Spotify for TVs gets a new look and features to match the mobile app – engadget