Skip to main content

Spotify, şarkı sözlerini yalnızca Premium kullanıcılara sunulacak bir özellik haline getirmeyi test ediyor.

Spotify’ın ücretsiz reklam destekli özelliğini kullanıyorsanız ve dinlediğiniz şarkıların sözlerine göz atmayı seviyorsanız hoş olmayan bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. Çünkü şirket, şarkı sözlerini sadece Premium abonelerine sunulacak bir özellik haline getirmeyi test ediyor.

Spotify’ı ücret ödemeden kullanan pek çok kişi, yakın zamanda bir şarkı başladığında genellikle ekranın alt kısmında görünen uygulama içi şarkı sözlerini görmediklerini belirtti. Kullanıcıların karşısına bunun yerine, hizmete abone olma bağlantısıyla birlikte “Şarkı sözlerinin keyfini Spotify Premium’da çıkarın” şeklinde bir bildirim balonu çıkıyor.

Spotify’ın küresel iletişimden sorumlu eş yöneticisi CJ Stanley ise The Verge’e yaptığı açıklamada, bu özelliğin sadece bir test olduğunu belirtti. Stanley, “Spotify’da rutin olarak bir dizi test yürütüyoruz; bu testlerden bazıları daha geniş kullanıcı deneyimimizin önünü açıyor, diğerleri ise yalnızca önemli bir öğrenme işlevi görüyor” dedi. Stanley, “Standart uygulamalarımıza uygun olarak, bunu şu anda çeşitli pazarlarda sınırlı sayıda kullanıcıyla test ediyoruz” diye ekledi. Ancak testin hangi pazarlarda ve kaç kullanıcı üzerinde uygulanacağı ve ne kadar süreceği hakkında bilgi vermedi.

Blud now they even added lyrics to premium?
by u/Cyan_Kushal in truespotify

Kaynak: Spotify is testing making lyrics a Premium-only feature – The Verge