Skip to main content

Spotify, müziğin birleştirici gücünü göstermek adına Listening Together (Birlikte Dinliyoruz) adını taşıyan projesini duyurdu.

Spotify, müziğin birleştirici gücünü daha somut bir şekilde göstermek adına Listening Together (Birlikte Dinliyoruz) adını taşıyan gerçek zamanlı projesini duyurdu. Proje kapsamında oluşturulan internet sitesi, aynı anda aynı şarkıyı dinleyenleri bir araya getiriyor.

Spotify’ın yeni Listening Together kampanyası, kullanıcıların o anda ne dinledikleri sorusundan ilham alıyor. Proje için oluşturulan spotify.com/together sitede kullanıcılar, birbirinden uzak olsa da çaldığı şarkılarının dinlendiğini görebilecek. Örneğin iki farklı kişi, “Imagine” veya “Bored in the House” şarkılarını aynı anda dinleyerek bağlandıklarında, bu bağlantıların nerelerde oluştuğu ve hangi şarkının onları bir araya getirdiği görebiliyor olacak.

Spotify, Listening Together girişimini çalma listeleriyle de destekliyor. Dolly Parton, Lil Yachty ve Selena Gomez gibi isimlerin farklı temalar çerçevesinde oluşturduğu şarkı listelerini sunan platform; proje için sürekli yenilenen, özel bir çalma listesi de hazırladı.