Skip to main content

Arçelik, “Hack the Normal” ismiyle düzenleyeceği online hackathon’da yaratıcı fikirleri bir araya getiriyor.

Arçelik, küresel Covid-19 krizinin beraberinde getirdiği dinamikleri etkili yönetmek için online bir etkinlik düzenliyor. Arçelik İnovasyon ekibi tarafından, 15-17 Mayıs tarihleri arasında “Hack the Normal” ismiyle düzenlenecek online hackathon, ticarileşme potansiyeli olan yeni ürün, hizmet ve iş modellerini geliştirmeye davet ediyor. Arçelik’in ATÖLYE organizasyonu ile, “Sağlıklı Yaşam”, “Sosyal Yaşam” ve “Sürdürülebilir Yaşam” başlıklarında düzenlenecek online hackathon için başvurular 8 Mayıs tarihinde başlayıp 13 Mayıs’a kadar devam edecek.

Farklı disiplinlerden bireylerin bir araya gelerek; içinde bulunduğumuz krizden sonra “yeni normal” yaşamın nasıl olacağını sorgulayan Hack the Normal, salgının bireysel, toplumsal, maddi ve manevi olarak sekteye uğrattığı işleyişi, yeni bir yaklaşımla sürdürmeyi ve kolaylaştırmayı hedefliyor.

Hack the Normal’e katılan takımlar araştırma, prototipleme ve hikâye anlatıcılığı gibi farklı alanlarda eğitimler alma ve seminerlere katılma imkanı bulacak. Katılımcılara ayrıca kendi alanlarındaki uzmanlardan mentorluk desteği alma fırsatı da sunulacak. Öte yandan Arçelik ve paydaşlarının bulunduğu değerlendirme ekibi tarafından seçilecek projelere, Arçelik tarafından prototipleme, üretim, belgelendirme için test ve onay süreçleri ile ilgili “ürün geliştirme”, Arçelik Türkiye kanalları üzerinden müşterilere erişim için “tanıtım” ve satış olanağı ile fikri hakları için “iş modeli” desteği sağlanacak.

Hack the Normal için başvurular hackthenormal.com adresinden yapılabiliyor.