Skip to main content

Spotify, NFT sahipleri için özel çalma listelerini test ediyor.

Universal Music Group (UMG) ile anlaşmalı bir metaverse grubu olan Kingship’in paylaştığı tweet dizisine göre, Spotify belirli coğrafyalarda NFT’ler aracılığıyla açılabilecek çalma listelerinin pilot çalışmasını yapıyor.

Pilot uygulama kapsamında Kingship, yalnızca grubun “Kingship Key Card” adlı NFT’sine sahip olanların erişebileceği özel bir çalma listesi yayımladı. Oynatma listesinin kilidini açan NFT’nin kimliğini doğrulamak için kullanıcıların Metamask, Trust Wallet, Rainbow, Ledger Live ve Zerion gibi kripto cüzdanlarını Spotify’a bağlaması gerekiyor.

Kingship, şu anda bu deneyimin yalnızca ABD, İngiltere, Almanya, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Android kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini söyledi. Apple geçen Ekim ayında NFT’lerin işlevlerini kısıtlayan bir dizi kural yayımlamıştı. Bu yüzden iPhone kullanıcıları bu özelliğe erişemeyecek gibi görünüyor.

Kingship dışında Overlord, Fluf ve Kevin Rose’s Moonbirds gibi diğer topluluklar da NFT sahipleri tarafından açılabilecek oynatma listeleri yayımlıyor. Spotify, daha fazla ayrıntı vermeden Overlord ve Kingship’in tweet’lerine yorum yaparak pilot uygulamayı onayladı.

Kaynak: Spotify is testing playlists that could be unlocked by NFT holders – TechCrunch