Skip to main content

Spotify, platformuna yeni özellikler katmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda müzik yayıncıları için Hikayeler özelliğini test eden Spotify, şimdi de fenomenler için bu özelliği test etmeye başladı.

Popüler müzik streaming platformu Spotify, fenomenler için Hikayeler özelliğini test etmeye başladı. Özelliği ilk test eden ise, şu anda 2,33 milyon YouTube abonesi, 2,1 milyon Instagram takipçisi ve 126,455 Spotify takipçisi bulunan makyaj ve moda fenomeni Summer Mckeen. Mckeen, Spotify’da Hikayeler özelliğini favori şarkılarından oluşan çalma listesini paylaşmak için kullanıyor.

Yeni özellikle birlikte fenomenler Spotify’da aynı Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi platformlarda olduğu gibi takipçilerine Story paylaşabilecek. Spotify Hikayesi’ni görmek için, oynatma listesinin başlığının üzerinde bulunan daireye tıklamak yeterli oluyor. Hikayeye girdikten sonra klipler otomatik olarak oynatılıyor ve ilerliyor. Hikayedeki  çalma listesi ise en üstte görünüyor. Ayrıca etkilenen kişi, şarkı listesindeki şarkıları ön izlemenin bir parçası olarak küçük şarkı parçacıkları ve albüm kapağı içeren video klipler şeklinde paylaşabiliyor.

Mckeen ile yeni macerasına başlayan Spotify’ın platformunu önümüzdeki zamanlarda eğlence, yaşam tarzı ve müzik endüstrilerindeki diğer önemli isimlere de sunması planlanıyor.