Skip to main content

Spotify firması Soundtrack Your Brand, Türkiye’de SMG ile işbirliğine gitti.

Dijital müzik yayıncılığı şirketi SMG, tüm dünyada markalara lisanslı müzik hizmeti veren Soundtrack Your Brand ile Türkiye’deki tek yetkili yayın hakları anlaşmasını imzaladı. Artık Soundtrack Business hizmetini kullanmak isteyen markalar SMG’den bu hizmeti satın alarak, kendi listelerini yönetme ve tüm lokasyonlarda çalan müziği tek bir noktadan kontrol etme gibi ayrıcalıklara sahip olabilecek. SMG’nin partnerlik anlaşması imzaladığı Spotify firması Soundtrack Your Brand (SYB) İsveç, Norveç ve Finlandiya’ya Spotify Business, dünya çapındaki diğer ülkelerde ise Soundtrack Business adı altında hizmet veriyor.

SMG ile Soundtrack Your Brand arasında yapılan anlaşma hakkında bilgi veren SMG Yönetim Kurulu Üyesi Moris Alhale, kurumsal markalara müzik hizmeti veren, dünyanın en büyük firmalarından biriyle işbirliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını, anlaşma ile birlikte SYB’nin Türkiye’deki tüm satış haklarının tek temsilcisi olduklarını söyledi. 8 bin 500’e yakın noktada müşterilerine yeni ve tüm dünyada kullanılan bir hizmet sunacaklarını belirten Alhale, anlaşmanın ilerleyen yıllarda hem Türkiye’de hem de yakın komşu ülkelerde yapmayı planladıkları projeler için de değerli bir adım olduğunun altını çizdi.

Bugüne kadar markalara kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ile uzaktan erişim sağlayarak müzik hizmeti veren ve şirketlere SMG müzik direktörleri tarafından hazırlanan listeleri sunan SMG, Soundtrack Your Brand ile birlikte müşterilerine kendi müzik listelerini yönetme, müzik atlama, tek merkezden veya şubeden müziği yönetme seçenekleri de sunacak. SYB hizmeti, müzik meslek birlikleri ile yapılan anlaşmalarla birlikte alındığı için, işletmeler tıpkı SMG listelerinde olduğu gibi telifli şarkıları kullanmaya devam edecek.

Android, iOS veya Windows PC üzerinden çalışan sistem, dünyanın herhangi bir noktasından uzaktan erişimle kullanılabiliyor. Örneğin marka yetkilisi, lokasyonlarda çalınacak listeleri belirleyip, şarkı atlama ve ses ayarını personelin kararına bırakabiliyor. Bunun için personelin yapması gereken tek işlem ise iOS uzaktan kumanda uygulamasını akıllı telefonuna yüklemek.

Firmalar, güne ve saate göre müzik listelerini programlayarak platformdaki hazır listeleri veya kendi oluşturdukları listeleri sınırsız kullanım hakkına da  sahip olacak.