Uncategorized

DigitalAge | 21.09.2012 - 11:37

SoundCloud mobil üzerine odaklanıyor

SoundCloud, Android ve iPhone için yapılan ilk düzenlemelerle birlikte mobil üzerine odaklanıyor SoundCloud ses kayıt, düzenleme ve yayınlama aşamalarını kolaylaştıran iPhone ve Android uygulamaları için bir güncelleme olduğunu duyurdu. Yeni uygulama, ses kliplerinde düzeltme yapabilmeyi, kaydı durdurma ve yeniden başlatma ve imkânı tanıyor.  “Sesler iletişimin yeni bir türü olarak ortaya çıkıyor.” Ocan’tan bu yana Soundcloud […]

SoundCloud, Android ve iPhone için yapılan ilk düzenlemelerle birlikte mobil üzerine odaklanıyor

SoundCloud ses kayıt, düzenleme ve yayınlama aşamalarını kolaylaştıran iPhone ve Android uygulamaları için bir güncelleme olduğunu duyurdu.
Yeni uygulama, ses kliplerinde düzeltme yapabilmeyi, kaydı durdurma ve yeniden başlatma ve imkânı tanıyor. 
“Sesler iletişimin yeni bir türü olarak ortaya çıkıyor.”
Ocan’tan bu yana Soundcloud  20 milyon kullanıcıya ulaşarak varolan sayıyı ikiye katladı.
SoundCloud kurucusu ve CTO’su Eric Wahlforss, büyümenin mobil kullanımın artışından kaynaklandığını belirtti. 
Wahlforss, “Sesler, iletişimin yeni bir türü olarak ortaya çıkıyor. İnsanlar, bebeklerinin ilk  kez çıkardığı  seslerini kaydediyor.” şeklinde konuştu.
SoundCloud, bir çok sitede hızla entegre oldu. iPad için GarageBand gibi uygulamalarla şimdi size içeriği direkt olarak SoundCloud’a vermenizi sağlıyor.


SoundCloud’un en popüler kullanıcılarından biri olan Snopp Dogg, kendi hayranlarından remiks göndermelerini istiyor ve beğendiklerini paylaşıyor.
Wahlforss, SoundCloud’un güncellemesi hakkında, daha basit olması için hizmeti yeniden tasarlama yolunda alınan hareketin sadece bir parçası olduğunu söylüyor.
Wahlforss, TV için SoundCloud uygulamasının hayalini kurduğu gibi, İnternet sitesinin de yeni tasarıma kavuşması bekleniyor.
(Kaynak: The Verge)