Skip to main content

Kişisel bilgisayar üreticisi Lenovo, teknoloji portföyünü genişleterek PC Plus stratejisini güvenli adımlarla yürütüyor.    Stoneware’i satın alarak bulut bilişimdeki varlığını genişletmeyi amaçlayan Lenovo, Stoneware’in bulut bilişim alanında sağladığı önemli deneyim…


Kişisel bilgisayar üreticisi Lenovo, teknoloji portföyünü genişleterek PC Plus stratejisini güvenli adımlarla yürütüyor. 
 
Stoneware’i satın alarak bulut bilişimdeki varlığını genişletmeyi amaçlayan Lenovo, Stoneware’in bulut bilişim alanında sağladığı önemli deneyim ve uzmanlığını bünyesine katacak. 
Lenovo bu satın alma ile ürün portföyünde anahtar bileşenlerden biri olan bulut bilişim alanında da güvenle büyüyeceğini gösterdi. Güçlü şekilde büyüyen bir şirket olan Stoneware, tüketicilere ve şirketlere bulut bilişimi kullanımını kolaylaştıran çözümler üretiyor.
Satın almayla ilgili Lenovo Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ürün Grubu Başkanı Peter Hortensius ‘Stoneware Bulut Bilişim teknolojisini Lenovo’nun bir parçası haline gelmesi Stoneware’in başarılarını daha yukarıya çıkarabilmek için önemli bir fırsat olacak. Tüketicilerimize PC Plus stratejimiz doğrultusunda sunduğumuz seçeneklerimizi de büyütmemizi sağlayacak” dedi.


Hortensius ayrıca şunları söyledi “Günümüzün teknoloji kullanıcısının birden fazla cihaz taşımasıyla PC Plus dönemine geldik ve Lenovo da ürün gamını ve kapasitesini buna göre genişletiyor. Tüketiciler, PC’lerinin ve tabletlerinin, akıllı telefonlarıyla birbiriyle daha kolay bağlanmasını istediği bu dönemde Lenovo Stoneware sayesinde tüketicilerin bu hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak.”
Stoneware’in satın alınması Lenovonun PC Plus stratejisi için kritik önem taşıyor. PC pazarının liderlerinden biri olarak tabletteki büyüme, akıllı  telefon işi ve EMC ile kısa süre önce kurulan ortaklıkla Lenovo, kurumsal müşterilere ve tüketicilere cazip bulut tabanlı teknolojisini ve güvenli çözümler sunmayı hedefliyor.
Stoneware CEO’su Rick German birleşmeyle düşüncelerini şöyle ifade etti: “Lenovo ile güçlerimizi birleştirdiğimiz için memnunuz. Lenovo dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri ve Stoneware gibi kökeni ABD’ye dayanan küçük bir şirket olarak tüketicilerimize global sahnede fayda sağlama fırsatını yakladığımıza mutluyuz.”
Birleşmenin 2012’nin sonunda tamamlanması bekleniyor.