Skip to main content

Digital Age Summit öncesinde Poltio işbirliğiyle, “Teknolojiye ne kadar güveniyoruz?” sorusunun cevabı araştırıldı.

Sosyal anket platformu Poltio  tarafından yapılan “Teknolojiye ne kadar güveniyoruz?” araştırmasına  toplam 545 kişi katıldı. Yaklaşık %31’i kadın, %69’u ise erkek olan katılımcıların yanıtları, Türkiye’nin teknolojiye ne kadar güvendiği hakkında önemli veriler ortaya koydu.

Digital Age dergisi tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan Digital Age Summit, etkinlik öncesinde sosyal anket platformu Poltio ile işbirliği yaparak özel bir araştırma yaptırdı. “Teknolojiye ne kadar güveniyorsunuz?” sorusunun yöneltildiği beş yüzü aşkın katılımcının verdiği cevaplar, teknolojiye olan güvenin ne kadar az olduğunu gösterdi. Katılımcıların %69’unu erkeklerin %31’ini ise kadınların oluşturduğu ankette en dikkat çeken sorulardan biri olan “Sosyal medyada kendinizi güvende hissediyor musunuz?” sorusuna %49’luk bir kesim, sosyal medyayı aktif kullanmasına rağmen kendilerini hiç güvende hissetmediklerini ifade etti.

“Günlük hayatta hangisinden daha çok bilgi alıyorsunuz?” sorusuna, ankete katılanların %25’i en çok dijital medyada okuduklarından bilgi aldığını belirtirken %22’si, internette yaptığı araştırmadan ve sosyal medyada takip ettiği kişilerin paylaşımlarından bilgi aldığını söyledi. “Teknolojinin gelişme hızı size ne hissettiriyor?” sorusuna %51’lik bir kitle, teknolojik gelişmelerin hızı karşısında endişe duyduğunu, %22’lik bir kitle ise hayranlık duyduğunu belirtti.

Bu yılki temasını “Güven” üzerine kurgulayan Digital Age Summit, 8 Mayıs Salı günü Four Seasons Bosphorus Istanbul’da gerçekleşecek. Katılım ve etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için http://digitalagesummit.com adresini ziyaret edebilirsiniz.