Skip to main content

Instagram, yeni özellikleriyle kullanıcılarına daha iyi bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

Platformunu her geçen gün geliştirerek daha iyi bir deneyim sunmaya çalışan Instagram, kullanıcılarını sevindirecek dört yeni özellikle geliyor. Geçtiğimiz günlerde Hikayeler modunda portre çekimlerine özel yeni Odak formatını kullanıma sunan Instagram, odak modu ile çekilen fotoğraflara da filtre, çıkartma ve yazı eklenebilme özelliğini sunmuştu.

Twitter üzerinden sızan bilgilere göre Instagram, dört yeni özelliğini test ediyor. Şirket tarafından henüz doğrulanmayan özelliklere yakından bakalım.

1. Sızan bilgilere göre, Instagram’a gelecek yeniliklerden biri Hikayeler bölümü için olacak. Facebook’ta halihazırda kullanılan özellikle hikayelere emojiler ile cevap verilebilecek.  Özellik, hikayelere hızlı yanıt verebilme imkanı sağlayacak.

2. Instagram’a gelecek bir diğer özellik ise slow motion videolar çekmeye imkan verecek slow-mo olacak. Yeni güncelleme ile birlikte Instagram’da ağır çekim videolar çekilebilecek. Bilindiği gibi bu özellik bazı telefonlarda bulunuyor. Instagram’ın yeni güncellemesi ile bu özelliği herkes kullanabilecek.

3. Bir diğer güncelleme ise hikaye arşivi ile ilgili. Yeni güncelleme ile hikaye arşivine ulaşmak daha kolay hale geliyor. Instagram’da şu an kullanılan arşiv sekmesi, hikayeye göre uyarlanacak. Böylelikle daha önceden paylaşılan hikaye kolaylıkla yeniden paylaşılabilecek.

4. Son olarak gelen özellik ise kullanıcıların istemediği kullanıcıları sessize almasını mümkün hale getiriyor. Şu anda Twitter’da bulunan sessize al özelliği ile benzer yapıda olduğu görülüyor.