Skip to main content

1 Nisan’dan itibaren Sony’nin yeni CEO’su Kazuo Hirai olacağı duyuruldu. 2011 yılını sorunlu bir şekilde geçiren şirket, CEO Howard Stringer’ı yönetim kurulu başkanı pozisyonuna atayarak, Hirai’yi şirketin başına geçirmeye karar…

1 Nisan’dan itibaren Sony’nin yeni CEO’su Kazuo Hirai olacağı duyuruldu. 2011 yılını sorunlu bir şekilde geçiren şirket, CEO Howard Stringer’ı yönetim kurulu başkanı pozisyonuna atayarak, Hirai’yi şirketin başına geçirmeye karar verdi.

Sony’de tüketici ürünler ve hizmetler grubu ve Sony Computer Entertainment’ın başkanlığını yapan Kazuo Hirai’nin başlıca görevinin Sony televizyon hizmetlerini geliştirmek ve Apple ile mobil oyunculuk alanında rekabet oluşturmak olduğu söyleniyor.

Howard Stringer görev devri ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kaz(uo) global alana odaklanmış ve teknoloji ile bulut alanlarına aşina bir yönetici…onu şirketin yönetim kurulu başkanlığı ve CEO’luk pozisyonu için önermek benim için büyük bir onur oldu çünkü o yönetmeye hazır bir kişi ve değişim yapılması gereken zamana gelmiş bulunuyoruz.”