Skip to main content

Yaklaşık 1 saat önce canlı olarak duyuru yapan Facebook, 2012 yılının başında New York’ta ofis açacağını duyurdu. Duyuruyu yapan Facebook COO’su Sheryl Sandberg, geçen sene Seattle’da açtıkları ofisin ardından, bir …


Yaklaşık 1 saat önce canlı olarak duyuru yapan Facebook, 2012 yılının başında New York’ta ofis açacağını duyurdu.

Duyuruyu yapan Facebook COO’su Sheryl Sandberg, geçen sene Seattle’da açtıkları ofisin ardından, bir  mühendislik ofislerini de New York’ta açacaklarını söyledi. New York’ta yapılan duyuruya katılan New York valisi Micheal Bloomberg, bu haberi oldukça olumlu bir şekilde karşıladı. “Facebook’un New York şehrinde bir mühendislik ofisi açması, şehrimizin geçmişte sıkıntı çektiği mühendislik alanında gelişme kaydettiğinin göstergesidir” şeklinde bir açıklama yapan Bloomberg sözlerine şöyle devam etti: “New York herşeyden önce çeşitlilik sunan bir şehir. Her tür, her tip insana kucak açan bir yaklaşıma sahip. Facebook gibi bir şirketin burada ofis açıyor olması hem şehrimizin geleceği hemde iş olanakları açısından oldukça iyi bir gün ve iyi bir geleceğin sinyalidir” dedi.

New York’ta açılacak bu ofis, Facebook’un Doğu yakasındaki ilk mühendis ofisi olucak. Sandberg, “Ne kadar yetenekli mühendis bulabilirsek işe alacağız” şeklinde konuştu.

Son olarak Facebook’un büyümekte olan bir şirket olduğunu vurgulayan Sandberg,  farklı iş ortaklıklarıyla büyümeye devam edeceklerini belirterek duyuruyu sonlandırdı.