Skip to main content

Socialbakers’da CEO’luk görevine Robert Lang getirildi

Sosyal medya analitiği ve optimizasyonu firması Socialbakers’da yeni CEO, Robert Lang oldu. Eylül ayı başı itibariyle göreve başlayan Lang, bu göreve dijital performans pazarlama şirketi Criteo’dan getirildi. Socialbakers Kurucu Ortağı ve eski CEO’su Jan Rezab ise yönetim kurulu başkanı olarak devam edecek ve icracı yönünü öne çıkaracak.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Jan Rezab, bir girişimci olarak Socialbakers’ın çok uluslu deneyime sahip olan bir çalışan tarafından yönetilecek safhaya ulaştığını söylüyor. Rezab, bu kişinin Robert Lang olduğunu aktarıyor. Lang’in bu görevi hakkıyla yerine getireceğini belirten Rezab, Socialbakers’ın endüstri lideri olarak büyümesini hızla devam ettireceğine inanıyor.

Yeni CEO Robert Lang ise sosyal medya analitiği konusunda küresel standartlar oluşturan Socialbakers’a katıldığı için çok heyecanlı olduğunu dile getiriyor. Jan Rezab’ın 2009’da kurduğu firmanın önemli şekilde büyüdüğüne dikkat çeken Lang, bugün 300’den fazla çalışanları olduğunu sözlerine ekliyor. Lang ayrıca 3 binden fazla müşterileri olduğunu vurguluyor.

Socialbakers ürün ve çözümlerini Fortune 500 listesinde bulunan şirketlerin yüzde 50’sinden fazlası kullanıyor. Bu şirketler arasında Samsung, Discovery, Lenovo ve Universal yer alıyor. Socialbakers ayrıca Çin pazarına girmek için Sina Weibo ile işbirliğine gitti. Firmanın son dört yıl içinde üç turda 34 milyon dolarlık yatırım aldığını ve yatırımcıları arasında Index Ventures ve Early Bird Venture Capital’in bulunduğunu belirtelim.

Fotoğraf: Socialbakers Kurucu Ortağı ve eski CEO’su Jan Rezab, Robert Lang (soldan sağa)