Skip to main content

Snapchat, ücretli Snapchat+ aboneleri için yeni bir üretken yapay zekâ özelliği olan “My AI Snaps”i kullanıma sunuyor.

Snapchat, Snapchat+ abonelerine özel yeni bir üretken yapay zekâ özelliği olan My AI Snaps’i tanıttı. Bu özellik, kullanıcıların My AI sohbet robotuna Snap göndermesine ve karşılığında üretken bir Snap almasına olanak tanıyor.

Geçen ay Snap Partner Summit’te önizlemesi gerçekleştirilen My AI özelliğinin tüm kullanıcılar için ücretsiz olacağı duyurulmuştu. Ancak üretken yapay zekâ işlevinin Snapchat+ üyeleriyle sınırlı olduğunu belirtelim.

My AI Snaps özelliğinin piyasaya sürülmesinden önce Snap, Snapchat uygulaması için yapay zekâ odaklı çok sayıda güncelleme yayımladı. My AI chatbot artık arkadaşlarla grup sohbetlerine eklenebiliyor ve @ ile çağrılabiliyor. Uygulama ayrıca, yer önerileri ve Lens önerileri için yapay zekâdan yararlanıyor. My AI chatbot ayrıca kullanıcıların Snap’lerine metin tabanlı bir yanıtla yanıt verecek şekilde yakın zamanda güncellendi. Bunun yanı sıra, ücretli Snapchat+ aboneliğiyle, My AI da artık bir fotoğrafı döndürebiliyor.

Snap’in açıklamasına göre, My AI ile paylaşılan tüm mesajlar gibi, Snap’ler de saklanacak ve ürün deneyimini iyileştirmek için kullanılabilecek. Snap açıklamasında ayrıca “My AI önyargılı, yanlış, zararlı veya yanıltıcı bilgilerden kaçınmak için tasarlanmış olsa da hatalar meydana gelebilir, bu nedenle lütfen tavsiye için ona güvenmeyin ve herhangi bir geri bildiriminiz varsa bize bildirin” diyor.

Yalnızca Snapchat+ aboneleri tarafından kullanılabilen yeni üretken yapay zekâ özelliğinin fiyatı aylık 3,99 dolar. Özellik; 1 numaralı en iyi arkadaşı sabitleme seçeneği, hikâyeyi yeniden izleme göstergesi, özel uygulama simgeleri, tema düzenleyici, öncelikli hikâye yanıtları ve Snapchat+ rozeti gibi bir dizi geliştirme sunuyor.

Kaynak: Snapchat launches a new generative AI feature, ‘My AI Snaps,’ for paid subscribers – TechCrunch