Skip to main content

Snapchat, AR Lens geliştiricileri için yeni bir ödül programı başlatıyor.

Snapchat, AR üreticileri ve geliştiricilerine en iyi performans gösteren Lensler için para kazanma şansı vermek üzere Lens Creator Rewards adlı yeni bir ödül programı başlattı.

Geliştiriciler, yüksek etkileşim sağlayan, en iyi performans gösteren bir Lens üretirlerse, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Meksika’da ayda 7.200 ABD dolarına kadar ödüllendirilebilecek. Snapchat başlangıçta bu üç ülkedeki en iyi performans gösteren metriklere odaklanacak olsa da, uygun 40 ülkeden herhangi bir Lens geliştiricisi, Lens’lerinin Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Meksika’da iyi performans göstermesi durumunda ödül alabilecek.

Snap’in AR Platform Ortaklıkları ve Ekosistem Direktörü Sophia Dominguez, TechCrunch’a yaptığı açıklamada ödül programını ek pazarlara genişletmeden önce şirketin küçükten başlamak ve topluluğundan geribildirim almak istediğini söyledi.

Snapchat’in en iyi Lens geliştiricilerinden biri olan Paige Piskin, e-posta ile TechCrunch’a yeni ödül programının Lens geliştiricileri için yeni bir gelir kapısı açacağına ve daha fazla insanı Lens oluşturmaya teşvik edeceğine inandığını belirtti.

Kaynak: Snapchat is launching a new rewards program for AR Lens creators – TechCrunch