Skip to main content

Snap, Linktree ile birlikte çalışarak kullanıcıların Snapchat profillerine bağlantılar eklemesine olanak tanıyor.

Snap, kullanıcıların Snapchat’te işlerini ve diğer profillerini sergilemeleri için bio’da bağlantı aracı Linktree ile bir entegrasyon başlattığını duyurdu. İlk olarak Nisan ayında duyurulan ortaklıkla, artık herkese açık bir profile sahip olan bütün kullanıcılar bio kısmına Linktree ortaklığıyla bağlantılar ekleyebilecek. Snapchat’te herkese açık bir profil oluşturmak için 18 yaşından büyük olmak gerektiğini belirtelim.

Snapchat kullanıcıları, herkese açık profillerine giderek düzenlemeye tıklayabilir ve Linktree’lerini veya başka herhangi bir URL’yi eklemek için “Web sitesi veya Linktree”yi seçebilir. Bu, kullanıcıların başka herhangi bir URL’yi de dahil etmesine olanak tanıyor. Ancak Linktree, Snapchat profillerine hizmetinde daha iyi görünürlük sağlıyor.

Link-in-bio aracı, içerik oluşturucuların Snapchat profillerini Linktree sayfalarında bir ikon ve “Beni Snapchat’te ekle” (veya başka herhangi bir özelleştirilmiş ifade) yazan bir buton ile göstermelerine de olanak tanıyor. Linktree’nin ayrıca, Snapchat’in varsayılan paylaşım sayfasında da yer alacağını belirtelim.

Bu entegrasyon ile Linktree ayrıca üç aylık Linktree Pro sunuyor. Premium abonelikler, e-posta ve telefon numarası toplama, en som tweet’leri ve YouTube videolarını yerleştirme ve NFT kilidi gibi ekstra özelliklere sahip oluyor.

Kaynak: Snap is teaming up with Linktree to let users include links in their profiles – TechCrunch