Skip to main content

Snap’in kendi oyun platformunu bu sonbaharda kullanıma sunacağına dair söylentiler hız kazandı.

Video ve fotoğraf paylaşılan anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat, kullanıcılarına oyun oynama imkânı verecek yeni platform sunmaya hazırlanıyor.

The Information isimli haber sitesinin anonim bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, Snapchat kullanıcıları önümüzdeki sonbahar itibarıyla, çeşitli geliştiricilerin hayata geçirdiği oyunları yükleyebilecekler. Bu adımın, Snapchat’in daha önce uygulamaya kattığı küçük oyunlaştırma dokunuşlarının ve mini-oyunların ötesinde olacağı tahmin ediliyor. Ancak, oyunların doğrudan Snapchat platformu üzerinde oynanıp oynanamayacağına dair net bir bilgi yok.

Mobil oyunlar geliştiren bir şirket olan PlayCanvas’ı geçen ay satın alan Snap’in oyun platformu için çalışmaları yaklaşık bir yıldır devam ediyor ve platforma eklenecek oyunlarla kullanıcıların Snapchat’te daha çok zaman harcamasının amaçlandığı düşünülüyor.

Oyun alanına yatırım yapan tek sosyal medya platformu Snapchat değil. Geçen ay Facebook da, Messenger veya News Feed üzerinden oyun oynanmasına imkân verecek Instant Games uygulamasını duyurmuştu.