Skip to main content

Tehlikelerle dolu internet ortamında çocuklarınızın internet alışkanlıklarını kontrol edin.

E-Koruma  iki yıldır 18 yaşından küçük çocukların ailelerinden gelen, uygunsuz içeriklerin internetten kaldırılması taleplerini ücretsiz işleme alıyor. Konuya ilişkin bir açıklama yapan  E-Koruma Kurucusu Av. Kadir Kurtuluş,  ‘’İnternet ortamında ki durum çok vahim, gün içinde çok fazla telefon ve e-postalar alıyoruz, durum gün geçtikçe artıyor, daha fazla çocuğa ulaşalım, daha fazla mağduriyeti önleyelim, aileleri bilinçlendirelim ve elimizden geleni değil fazlasını yapalım dedik.  Bu derdin, derin ve büyük bir dert olduğunu, çocuklarımıza sahip çıkmamız gerektiğini şimdide tüm Türkiye’ye anlatalım istedik” diyor.

Öte yandan, E-koruma Aile, Öğretmen ve Çocuk Danışma Hattı; aileleri, çocuklarını nasıl koruyabilecekleri,  nelere dikkat etmeleri gerektiği ve bir mağduriyet halinde nasıl davranmaları gerektiği gibi konularda da bilgilendiriyor. Danışma hattı, öğretmenlere tespit ve bilinçlenme konusunda yardımcı olmak ve mağdur çocuklara yön göstermek maksadıyla korkusuzca arayabilecekleri bir mecra olma amacıyla kuruldu.

2010 yılında İstanbul’da kurulan E-Koruma, birey ve kurumlara dijital mecralar üzerinde bireysel ve kurumsal itibar yönetimi konusunda danışmanlık veriyor.