Skip to main content

Turkcell’in yeni sunduğu SMS+ ile artık kısa mesajların kontrolü kullanıcıda. SMS+ sayesinde artık mesaj yönlendirme, istenmeyen SMS’leri engelleme, SMS’leri e.postada arşivleme ya da mesajlara otomatik imza eklemek mümkün  Turkcell, kısa…Turkcell’in yeni sunduğu SMS+ ile artık kısa mesajların kontrolü kullanıcıda. SMS+ sayesinde artık mesaj yönlendirme, istenmeyen SMS’leri engelleme, SMS’leri e.postada arşivleme ya da mesajlara otomatik imza eklemek mümkün 
Turkcell, kısa mesajların kontrolünün kullanıcıda olduğu bir yeniliği abonelerinin hizmetine sunuyor. SMS+ adında sunulan bu yeni hizmet ile, kullanıcılar artık mesaj yönlendirebilecek; istenmeyen SMS’leri engelleyebilecek.

SMS+ servisinin telefon kullanıcılarına getireceği faydalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, SMS kullanımının başta gençler olmak üzere tüm telefon kullanıcıları için önemli bir alternatif haberleşme yöntemi olduğuna işaret etti. 
Sevilengül, “Özellikle yönlendirme ve engelleme hizmetleri SMS kullanımında yeni bir dönemi işaret ediyor. İş ve özel amaçlı iki hattı bulunduğu için iki telefon taşımak istemeyen ve bu nedenle birindeki çağrıları diğerine yönlendirenler için SMS’ler sıkıntı oluşturuyordu. Aynı şey telefonunu unutan ya da şarjı bitenler için de geçerliydi. SMSYönlendirme servisi artık buna çözüm oluşturuyor. Ayrıca yoğun SMS trafiğinden ya da bazı numaralardan gelen SMS’lerden rahatsız olanlar kendileri için izin ya da engelleme listeleri oluşturabiliyor” diye konuştu.
SMS+’tan yararlanmak için
SMS+ servis paketine abone olmak için SMSPLUS yazarak 2222’ye göndermek, Turkcell Online İşlem Merkezi’ni ziyaret etmek ya da 532’yi aramak yeterli. Detaylı bilgiye şuradan erişilebilir.