Skip to main content

Sky, Telefonica’nın O2 ve BE genişbant sağlayıcılarını satın almasıyla; Virgin Media’yı geçerek İngiltere’nin en büyük ikinci genişbant sağlayıcısı oldu. Anlaşma sonucunda Sky, 500 bin yeni müşteri kazanacak. Anlaşma şartlarına göre; servis sağlayıcı…
Sky, Telefonica’nın O2 ve BE genişbant sağlayıcılarını satın almasıyla; Virgin Media’yı geçerek İngiltere’nin en büyük ikinci genişbant sağlayıcısı oldu. Anlaşma sonucunda Sky, 500 bin yeni müşteri kazanacak.
Anlaşma şartlarına göre; servis sağlayıcı ilk ödemede O2 ve BE markaları tarafından sunulan tüketici genişbandı, ev telefonu ve hat kiralama müşterileri için yaklaşık 273 milyon dolar ödeyecek. Ek olarak; müşteriler Sky’a geçtikten sonra da 30 milyon dolar daha ödenmesi planlanıyor. 
Fierce Telecom’un haberine göre; anlaşma tamamlandığında, O2 ve BE müşterileri, tamamen fiber ağ tarafından desteklenen; Birleşik Krallık’ta şu anda tüm evlerin yüzde 84’üne ulaşan Sky’ın bağımsız genişbant ağı üzerine geçirilmiş olacak. 
Telefonica, Sky’a bu birimleri satmalarıyla; 4G kablosuz hizmetlerine ağırlık vereceklerini söyledi. 
Genişbant büyümesi Sky için hızlı olup, son yedi yıldır servis sağlayıcısının genişbant abone sayısı 4.2 milyonu buldu. Sky’ın CEO’su Jeremy Darroch, gerçekleşen satın almanın büyümelerini hızlandıracağını söyledi.  
Satın almanın Nisan sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.