UYGULAMA & YAZILIM

Digital Age | 19.07.2022 - 10:51

Slack, abonelik planlarında değişikliklere gidiyor

Slack, Pro planının aylık ve yıllık ücretlerinde, ücretsiz seçeneğin ise depolama kapasitesinde değişikliklere gidecek.

Özellikle iş dünyasının pek çok ihtiyacını karşılaması ile bilinen mesajlaşma uygulaması Slack, bilindiği üzere ücretli ve ücretsiz abonelik planları ile kullanılabiliyor. Slack’in an itibarıyla dört farklı abonelik seçeneği bulunuyor: Free (ücretsiz olan tek plan), Pro, Business+ ve Enterprise Grid. Şirketten gelen bir açıklamaya göre, uygulamanın Free ve Pro paketlerinde çeşitli değişikliklere gidilecek.

Slack’in Free planı, kullanıcılarının son 10 bin mesaja erişmelerine olanak sağlıyor ve 5 GB depolama alanı sunuyor. Şirket, 1 Eylül’den itibaren geçerli olacak şekilde bu depolama kapasitesini sınırsız hâle getireceğini ve 10 bin mesaj sınırını kaldıracağını açıkladı. Bu sınırlamaların yerine tek bir sınırlama getirilecek. Free plan kullanıcıları, sadece son 90 gün içerisinde paylaşılan mesajlara ve dosyalara erişebilecekler.

Pro planda yapılacak değişiklik ise ücretler ile ilgili. Planın aylık ücreti 1 Eylül’den itibaren 8 dolardan 8 dolar 75 cent’e yükseltilecek. Yıllık ödemelerde halihazırda aylık 6 dolar 67 cent’e tekabül eden ücret ise 7 dolar 25 cent’e yükselecek. Dolayısıyla kullanıcı başına yıllık olarak ödenen ücret 80 dolardan 87 dolara yükselmiş olacak.

Slack, bu fiyat değişikliğinin 2014 yılında kuruluşundan bu yana ilk olduğunun altını çiziyor. Business+ ve Enterprise Grid planlarında ise herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek.

Kaynak: Slack is increasing prices and changing the way its free plan works – TechCrunch