Skip to main content

Şirket içi iletişim platformu Slack’in, 27,7 milyar dolar karşılığında Amerikan yazılım şirketi Salesforce’a satılacağı açıklandı.

Evden çalışan binlerce çalışanın ekip arkadaşlarıyla iletişimde en fazla tercih ettiği bulut tabanlı uygulamalardan biri Slack, Salesforce tarafından satın alınıyor. 2010 yılında Stewart Butterfield tarafından kurulan platformun 27,7 milyar dolar karşılığında satılacağı açıklandı.

Salesforce’un kurucu ortağı ve CEO’su Marc Benioff satışa ilişkin yaptığı açıklamada, “Salesforce ve Slack birlikte, kurumsal yazılımın geleceğini şekillendirecek ve çalışma şekillerini tamamen değiştirecek. Dünyanın herhangi bir yerinden iş yapılabilecek” dedi.

Slack CEO’su Stewart Butterfield ise satış hakkında, “Kişisel olarak, bunun yazılım tarihindeki en stratejik bir araya gelişi olduğuna inanıyorum. İşe koyulmak için sabırsızlanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Grup/kanal oluşturarak düzenli bir çalışma ortamı yaratan Slack uygulaması özellikle de start up şirketlerin çalışanları tarafından çok fazla kullanılıyor. Piyasada Slack benzeri çok fazla uygulama olsa da Slack’in kazandığı bu popülaritenin nedeni sunduğu fonksiyonel özellikler. Skype ya da WhatsApp benzeri bir iletişim ortamı sunan Slack üzerinden dosya, resim, belge paylaşmak mümkün. Slack, bin 500’ün üzerinde uygulama ile entegre biçimde çalışabiliyor.