Skip to main content

15 yıl önce hayatımıza giren Skype, yeni özelliğiyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Skype’a görüşme kaydetme özelliği geliyor. Bulut tabanlı özellik sayesinde kullanıcılar Skype üzerinden bağlı oldukları cihazlardaki görüşmelere erişebilecek. Bu cihazlar arasında Windows, Mac, iOS, Android ve Linux özellikli olanlar yer alıyor.

Yeni özelliğe ilişkin bir açıklama yapan Microsoft’taki Skype yetkilileri, “Bulut tabanlı bu uygulamayla görüşmeyi kaydetmeye başladığınızda, görüşmeye dâhil olan kişilere bir uyarı mesajı gidecek” diyor. Yetkililer, görüşme kayıtlarının, herkesin videosunu ve arama sırasında paylaşılan tüm ekranları birleştirdiğini aktarıyor.

Görüşme kaydı daha önce üçüncü şahıs uygulamalarıyla yapılıyordu

Öte yandan, Skype’ın görüşme kayıt özelliğinin daha önce üçüncü şahıs uygulamalar üzerinden kaydedildiğini aktaralım. Microsoft böyle bir özelliği ilk kez kullanıcılarına ulaştırıyor. Görüşmelerin kaydedilmesiyle Skype hızla büyüyen online arama piyasasında ciddi bir rakip haline dönüşüyor.

Skype’ın bu özelliği yaz dönemi içinde devreye alması bekleniyor. Skype’ın tanıtacağı diğer özellikler arasında mobil tarza sahip yenilenmiş bir masaüstü uygulaması da yer alıyor.