Skip to main content

Kapital Medya Londra tarafından gerçekleştirilen 23. EAPC Konferansı bu yıl 13-14 Mart’ta Londra’da gerçekleşecek.

Bu yıl 13-14 Mart tarihlerinde İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşecek 23. Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği-EAPC Konferansı, 34 ülkeden seçim kampanyası uzmanları, siyasi danışmanlar, kampanya yöneticileri, araştırmacılar, akademisyenler, halkla ilişkiler ve siyasetçileri bir araya getirecek.

Teması “Kutuplaşma” olan ve her sene farklı bir Avrupa ülkesinin başkentinde gerçekleşen konferansta ABD, İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa, Rusya, İrlanda, Avusturya ve Türkiye gibi ülkelerde yakın zamanda yapılan ve yaklaşan seçimler tartışılacak.

EAPC Konferansı, Kapital Media London tarafından düzenleniyor

EAPC Konferansı, bu yıl da 2017’de olduğu gibi Kapital Media London tarafından düzenleniyor. Sosyalist Enternasyonal Başkanı Yorgo Papandreu’nun açılış konuşmasını yapacağı konferansa hem merkez sağdan hem de merkez soldan önemli Avrupalı siyasetçiler ve siyasi danışmanlar katılıyor. Konferansa ülkemizden Dr. Selin Sayek Böke keynote konuşmacı olarak katılıyor. Ayrıca Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar Türkiye’deki Mülteciler Sorunu konusunda bir sunum yapacak. Siyasi danışmanlar Necati Özkan ve Mehmet Ural ise etkinliğe konuşmacı olarak katılacaklar.

 Yılın en başarılı seçim kampanyalarına Polaris Ödülleri verilecek

EAPC Konferansı’nın sonunda 14 Mart akşamı yapılacak olan Polaris Ödülleri töreninde ise Avrupa’dan ve tüm dünyadan seçim kampanyaları, kamusal kampanyalar ve halkla ilişkiler kampanyaları arasından seçilen en iyi işler sahiplerini bulacak. Global çapta tüm siyasi kampanyaların katılımına açık olan ödül, 28 Şubat tarihine kadar başvuruları kabul ediyor. Başvuran kampanyalar 20 kişilik bir uluslararası jürinin değerlendirmesine sunulacak.

Konferans ve Polaris Ödülleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.