Skip to main content

Bankacılık ve finans sektörünün deneyimli isimlerinden Mehmet Cantekin, fintech şirketi SiPay’in yönetim kuruluna atandı.

Elektronik para ve ödeme sistemleri alanında çözümler sunan SiPay, yönetim kuruluna Mehmet Cantekin’i dahil etti.

Bankacılık-finans ve ödeme sistemleri alanında 28 yıllık deneyimine sahip olan Mehmet Cantekin, profesyonel kariyerine 1992 yılında Bankalar Yeminli Murakıbı’nda (BDDK) başladı. Kurumda geçen 13 yılın ardından 2006 yılında BDDK Denetim Dairesi Başkanlığı’na atandı. 2007-2014 yılları arasında Vakıfbank’ta genel müdür yardımcılığı görevini üstlenen Cantekin daha sonra sırasıyla; Turkcell Grup’ta İç Denetim Direktörü (2014-2016), Turkcell Finansman A.Ş.’de Genel Müdür (2016-2018) ve Turkpara Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu’nda (2019-2020) Yönetim Kurulu Üyesi olarak uzun yıllar yöneticilik yaptı.

Elektronik para ve ödeme sistemleri alanında hem üye iş yerlerine hem de son kullanıcılara çözümler sunan SiPay, Ar-Ge gücüyle 360 derece çözümler sunuyor. Dijital cüzdan alt yapısı, kartlı ve kartsız ödeme, banka havalesi ve diğer alternatif ödemelerin tamamını tek bir çatı altında birleştiren şirket ayrıca küresel yüksek güvenlik standardı olan PCI-DSS sertifikasına sahip kurumlardan biri olarak öne çıkıyor.