UYGULAMA & YAZILIM

DigitalAge | 01.03.2017 - 15:37

Sinemia, sinemaseverler için chatbot’unu devreye aldı

Sinemia, chatbot teknolojisini, Türkiye’deki sinemaseverlerin kullanımına sundu.

Özel Sinema Kulübü Sinemia, sinemaseverlerin hayatını kolaylaştıracak teknolojik yeniliklerine devam ediyor. Son dönemin en önemli teknolojilerinden chatbot’u Türkiye’deki sinemaseverin kullanımına sunan Sinemia, şimdi kullanıcılarına Facebook Messenger üzerinden diledikleri her bilgiye kolay ve hızlı biçimde ulaşabilme imkanı yaratıyor.

Sinemia Messenger Chatbot’u kullanmaya başlamak için, Messenger üzerinden Sinemia ile sohbet kutucuğu açmak yeterli. Bir kişisel asistan gibi çalışan sistem sonrasında gönderdiği mesajlarla kullanıcıyı yönlendiriyor. Bot ile lokasyon paylaşıldığında, 10 saniye içerisinde bulunulan yere en yakın sinema salonları listeleniyor. Bunlara tıklanarak dilenen film ve seans seçilebiliyor. Ek olarak, menüdeki yönlendirmelerle seanslar, vizyondakiler, sinema haberleri, sinema galerileri gibi bilgi ve içeriklere ulaşılabiliyor. Gerektiğinde Sinemia’nın Premium Canlı Destek hizmetinden yararlanılabiliyor. Ülkedeki yatırımlarını hızlandıran firma, Messenger Bot özelliğini ABD’li sinemaseverle de Türkiye ile eşzamanlı olarak buluşturdu.

Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz konuyla ilgili, “Sinemia ile her işimizde sinemaya erişimi kolaylaştırmak ve iyileştirmek amacıyla ilerliyoruz. Bu yüzden insanların vakitlerini geçirdikleri teknolojilere hızla ulaşmak ve hizmet vermek bizim için çok önemli. Şu anda sinemaya gitme planı yaparken ihtiyaç duyulan bilgilere, filmlere, yakındaki seanslara ve benzeri bilgilere, Sinemia Messenger Bottan daha kolay ulaşılabilen bir platform yok” dedi.