ATAMALAR

DigitalAge | 01.03.2017 - 15:01

Publicis One Türkiye’de büyük yönetim değişikliği

Publicis One Türkiye dönüşümü medya ajanslarındaki atamalarla devam ediyor.

Publicis One Türkiye, dijital ve data odaklı stratejisini desteklemeye yönelik medya operasyonlarında önemli değişiklikler gerçekleştirdi.

Publicis One Türkiye Chief Media Officer görevine, ajans markalarının dijital alandaki lideri ve Vivaki Türkiye Genel Müdürü Kağan Yıldızalp atandı. 14 yılı aşkın sektör tecrübesine sahip olan Yıldızalp, medya ajanslarının tüm dijital planlama ve satın alma operasyonlarını yürütmekteydi. Publicis One bünyesinde yer alan medya ajanslarının dijital dönüşümünü inşa eden isimlerin başında yer alan Yıldızalp, genel müdürlüğü döneminde Vivaki’yi performans pazarlaması, programatik medya, dijital yaratıcılık ve mobil pazarlama alanlarında Türkiye’nin öncü ajansları arasına taşıdı.

Uzun süredir ajans markalarına data analitik alanında liderlik eden DataWise Genel Müdürü Mutlu Doğruak, 1 Mart 2017 itibariyle tüm dijital operasyonların da sorumluluğunu üstlenerek, entegre bir lensten data ve dijital çözümleri markalara sunacak. Ajans satın alma operasyonlarını ise Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Mehmet Onur Güngör yürütecek. Esin Alptekin İncediken Starcom P&G AOR Lead olarak görevine devam ederken, Aycan Gömeç Kabatepe Starcom Genel Müdür Yardımcısı olarak ajansın P&G hariç tüm markalarına liderlik edecek. Mediavest | Spark liderliğini ise ajansın Genel Müdür Yardımcısı Dilhan Kolko Yıldız sürdürmeye devam edecek. Zenith liderliğini ise ajans Genel Müdür Yardımcısı Ceren Yücelen İnce yürütecek. İçerik pazarlaması alanında ise Liquid Thread Genel Müdürü Ferda Tarakçıoğlu liderliğini sürdürecek. Erhan Özkantarcı da Vivaki Creative’in Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam edecek.