Skip to main content

Sinemia, ABD’deki operasyonlarını sonlandırma kararı aldı. Şirket, global pazarlardaki operasyonlarını yeniden yapılandırıyor.

Türkiye’yle birlikte İngiltere, ABD, Kanada ve Avustralya olmak üzere 5 ülkede faaliyetlerini sürdüren Sinemia, ABD’deki faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı.

Sinemia global pazarlardaki operasyonlarını yeniden yapılandırıyor

Geçtiğimiz Ekim ayında herhangi bir firmanın iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde kendisine özel, kişiselleştirmiş üyelik planlarını oluşturmasını sağlayan altyapıyı tanıtan Sinemia, ABD pazarında hızla büyüdüğü kurumsal pazara odaklanacak. Bireylere doğrudan abonelik sunmak yerine tüm abonelik modellerine altyapı sağlamayı seçen firma, Kanada, İngiltere, Avusturalya ve Türkiye`de bireylere hizmet vermeye devam edecek.

ABD’deki faaliyetlerini durduran Sinemia’nın kurumsal abonelik altyapısı ise sinema salonlarının yanı sıra ABD’nin ünlü basketbol ve beyzbol takımları tarafından da kullanılacak.

Sinemia’nın sinema zincirlerinin kendilerine özel üyelik sistemi oluşturabilmeleri için geliştirdiği yazılım platformu, Paramount Studios ve Viacom’un sinema zincirleri National Amusements ve Studio Movie Grill gibi sinema zincirlerinde kullanılmaya başlandı. Yeni yazılım ihracatı açılımının ardından kısa süre içinde başka sinema zincirleri ile anlaşma sağlayan Sinemia, 200 binin üzerindeki üye sayısı ile Asya’nın en büyüklerinden olan ve 3 farklı ülkede faaliyet gösteren Major Cineplex’in de üyelik altyapısını sağlamaya başladı.

Sinemia, ABD'deki operasyonlarını sonlandırıyor

Bu gelişmeler doğrultusunda global operasyonunda stratejik bir yeniden yapılanmaya giden Sinemia’nın Kurucusu Rıfat Oğuz, gelişmelerle ilgili şunları söyledi: “5 yıldır geliştirdiğimiz altyapımız ile sadece sinema salonları değil, tüm firmalar iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde kendilerine özel, kişiselleştirmiş üyelik planlarını oluşturabiliyor. API odaklı hizmetimizle çift ve aile üyelikleri, hediye üyelikleri, üyelik kampanyaları, geo-fencing ve roll-over gibi kimsenin sunmadığı özelliklerin bulunduğu tüm üyelik modelleri sunuluyor. Sinema salonları, Sinemia altyapısının kendilerine sağladığı kârlılık ve operasyonel verimliliği görmeye başladıkları anda, talepler de yoğunlaşmaya başladı. Biz de yazılım ihracatı konusuna ve B2B çalışmalarımıza ağırlık vermeye karar verdik.”