Skip to main content

Bitexen dijital varlık alım satım platformu, Shiba Inu (SHIB), Sun (SUN), Celo (CELO), JUST (JST), Smooth Love Potion (SLP) ve Moonbeam (GLMR) kripto paralarını ürün yelpazesine ekledi.

Dijital varlık alım satım platformu Bitexen, Shiba Inu (SHIB), Sun (SUN), Celo (CELO), JUST (JST), Smooth Love Potion (SLP) ve Moonbeam (GLMR) kripto paralarını platformuna eklediğini duyurdu. Son güncelleme ile eklenen bu 6 kripto paradan sonra Bitexen’in listelediği kripto para sayısı 183’e çıktı.

Platforma eklenen yeni kripto paralar şunlar:

Shiba Inu (SHIB)

“Ryoshi” takma adlı anonim kişi ya da kişiler tarafından 2020 yılının Ağustos ayında oluşturulan Shiba Inu, Ethereum blok zincirinde çalışan ERC-20 tabanlı bir token. Dogecoin’in Srypt tabanlı madencilik algoritmasının Ethereum tabanlı karşılığı olması düşünülen Shiba Inu, merkeziyetsiz ve spontane topluluk oluşturmak gibi amaçlarla başlatılmıştır.

Sun (SUN)

Tron (TRX) blok zinciri ağında merkeziyetsiz finansın (DeFi) gelişimini ilerletmek için tasarlanan bir kripto para birimi olan Sun (SUN), “TRON üzerinde Bitcoin’in birebir aynısı” olarak tanımlanmaktadır. Tron’un TRC-20 token standardında çalışan gönüllü bir proje olan Sun, gönüllülerden oluşan özel bir topluluğun yapılan işlemleri akıllı sözleşmeler aracılığıyla kontrol etmesine izin vermekte, gelecek planlarında merkeziyetsiz kredi, sigorta, likidite, sabit coinler gibi alternatifleri barındırmaktadır.

Celo (CELO)

Mobil kullanıcılara kripto para birimleri için küresel ödeme altyapısı hizmetleri sunan bir platform olan Celo’nun hedefi (CELO) hem kriptografik hem de merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) cihazlar, operatörler ve ülkeler arasında bağımsız olarak kullanılabilmesidir. Böylece para daha önce hiç olmadığı kadar mobil, küresel ve erişilebilir bir kimliğe bürünür. Dünyadaki herhangi bir telefon numarasına ödeme gönderme ve alma özelliği ile finansal faaliyetleri herkes tarafından ulaşılabilir kılabilir. Celo, merkeziyetsiz uygulamaların ve akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına olanak sağlamayı, merkeziyetsiz finansın (DeFi) özelliklerini kullanarak iki teknoloji arasında köprü görevi görmeyi amaçlamaktadır.

JUST (JST)

JUST, Tron blok zinciri üzerinde oluşturulmuş yeni bir merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemidir. JustStable olarak bilinen merkezi olmayan bir sabit coin ödünç verme platformu etrafında toplanmış bir ürün paketidir. Platform, Poloniex LaunchBase platformunda bir ilk borsa arzı (IEO) gerçekleştirmiş ve yine aynı yıl içerisinde, Ağustos 2020’de piyasaya sürülmüştür. Platformun yerel yönetim tokeni (JST) Mayıs 2020’den beri dolaşımdadır.

Smooth Love Potion (SLP)

Axie Infinity oyunu oynayarak kazanılan Smooth Love Potion (SLP) adlı token, ERC-20 tabanlı bir tokendir. Axies olarak anılan dijital evcil hayvanları, toplamak ve yetiştirmek için kullanılan Axie Infinity hem oyunu oynamak hem de oyun ekosistemini büyütmek için zaman harcayan oyuncularını ödüllendiren yeni bir oyun türüdür.

Moonbeam (GLMR)

Polkadot üzerinde Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme platformu olan Moonbeam (GLMR), Substrate tabanlı bir ortamda Solidity projeleri oluşturmak veya dağıtmak için popüler Ethereum geliştirici araçlarını kullanmayı kolaylaştırmaktadır. Ethereum’un Web3 RPC’sini, hesaplarını, anahtarlarını, aboneliklerini ve daha fazlasını yansıtan bir platform olarak çalışmaktadır.