TEKNOLOJİ

DigitalAge | 15.05.2020 - 11:46

Ses geçirmez, kamerayla izlenebilen evden çalışma kabini: TempOda

Tempo, salgın süresince değişen koşullara ayak uyduran yenilikçi projesi TempOda projesiyle dikkat çekiyor. TempOda, ofise gitmeden güvenli ve konforlu bir şekilde evden çalışmaya olanak sağlıyor.

Coronavirus salgınının iş dünyasına ekonomik anlamda verdiği zarar tartışmasız çok büyük. Bununla birlikte salgın dolayısıyla alınan önlemlerin çalışma şekillerini kökten değiştirebileceği ve dijital dönüşüm sürecini hızlandıracağı yadsınamaz gerçekler. Evden ya da kısmi çalışma şu an için işyerlerinin büyük bir kısmının tercihi olarak dikkat çekiyor. Ancak evden verimli bir şekilde çalışabilmek için teknolojik olanakların sağlanması tek başına yeterli değil. Evden çalışan kişinin işteki disiplinini kendi ortamında yaratması da son derece önemli. Örneğin, çocuklarıyla birlikte evden çalışan  anne babalar için evde iş disiplinini ve istenilen verimli çalışma ortamı sağlamak çok kolay değil. Bu kapsamda hayata geçirilen evden çalışma kabini TempOda, sunduğu özelliklerle kişilerin verimini artırmayı hedefliyor.

Şifreli kapısı ve panik butonu olan ses geçirmez “evde çalışma ortamları” 

Şifreli giriş kapısı, panik butonu ve “one vision” cam gibi güvenlik özelliklerinin yansıra; güvenlik standartlarını bir ofis ortamındaki gibi sağlayan, ses geçirmez, kamerayla izlenebilen, havalandırma sistemi düzenlenmiş, 1.20cm x 1.20cm boyutlarındaki “evde çalışma ortamları” hazırlayan TempOda, her ne kadar kurumsal şirket çalışanları göz önünde bulundurularak üretilmiş olsa da bireysel kullanıcılar için de kolaylık sağlıyor. Örneğin video çekmek için sessiz bir ortam arayan YouTuber’lar, Twitch yayını yapan gamerler için de yenilikçi bir çözüm olabilir. Ayrıca çağrı merkezleri ve telekomünikasyon şirketleri gibi izole çalışmak zorunda olan çalışanlar için de, yeni çalışma standartlarından biri haline gelebilir.

TempOda’da, evlerinden çıkmakta zorlanan engelli çalışanların da iş hayatına katılımını kolaylaştıran özel tasarımlar da düşünülmüş.  TempOda’ların çalışma alanları metro duraklarına, kafelere ve kamu alanlarına yayılması hedefleniyor.