Skip to main content

Schneider Electric ve Cisco, yapay zekâ ve nesnelerin interneti aracılığıyla dijital dönüşüme liderlik etmek üzere stratejik işbirliği başlattıklarını duyurdu.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric ve global teknoloji şirketi Cisco; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde inovatif iş çözümleri geliştirmek üzere bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre, Dubai’de düzenlenen 2023 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’ndaki (COP28) Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde imzalanan anlaşma; enerji altyapısı, akıllı binalar, veri merkezleri ve endüstri çözümleri olmak üzere dört ana alanı kapsıyor.

Schneider Electric ve Cisco’nun uzmanlık ve deneyimini bir araya getiren bu stratejik ortaklıkla EMEA bölgesindeki şirketlere farklılaştırılmış hizmetler sunmak üzere bir model geliştirileceği belirtiliyor. Bu kapsamda ‘teknoloji planlama’, ‘strateji ve yol haritası’, ‘bilgi teknolojisi (IT) ve operasyonel teknoloji (OT) entegrasyonu’ ve ‘enerji optimizasyonu’ alanlarında inovatif hizmet çözümleri sağlanacak. Bu modelin, her iki şirketin mevcut Çözüm Teknolojisi Entegratörü düzenlemeleri kapsamında yapay zekâ (AI) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojileri entegre ederek endüstrilerin dijital dönüşümüne öncülük etme kararlılığını ve sürdürülebilirlik odaklılığını yansıttığı ifade ediliyor.

Yapılan anlaşma hakkında açıklamalarda bulunan Cisco Müşteri Deneyimi (CX) EMEA Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adele Trombetta, “Müşterilerimiz, daha düşük karbonlu bir geleceğe yönelik yoğun tüketici taleplerine kulak veriyor, sürdürülebilirliği çevresel ve ticari bir zorunluluk olarak stratejilerinde önceliklendiriyor. Müşterilerimizin sürdürülebilirlik girişimlerinin etkisini belirlemeye, hızlandırmaya ve ölçmeye yardımcı olabilecek çözümler oluşturmak için yapay zekâ ve makine öğreniminin gücüne, otomasyona ve telemetri verilerimizin ölçeğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Schneider Electric ile stratejik işbirliğimiz, Cisco’nun müşterilerimizin kullanıcı deneyimini yeniden tanımlayabilecek, maliyet optimizasyonunu artırabilecek ve güvenliği geliştirebilecek en son teknolojiyle işletmeleri güçlendirme yolculuğunda önemli bir adımı simgeliyor. Birlikte, IT-OT yakınsamasında yeni standartlar belirleyerek, farklı sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayan etkili ve anlamlı dijital çözümler oluşturmaya hazırız” dedi.

Schneider Electric Güvenli Güç Bölümü Başkan Yardımcısı Pankaj Sharma ise şunları söyledi: “Cisco ile yaptığımız bu stratejik işbirliği, müşterilerimizin iş açısından kritik ihtiyaçlarını karşılarken inovasyon döngüsünü tüm hızıyla sürdürme ve müşterilerimizin dijital dönüşüm yolculuğunda en güçlü çözüm ortağı olma kararlılığımızın bir kanıtıdır. Schneider Electric ve Cisco’nun kolektif uzmanlığıyla yalnızca bütünsel dijital dönüşümü sağlamakla kalmayıp aynı zamanda müşterilerimizin sürdürülebilirlik ve karbonsuzlaştırma hedeflerini de destekleyen çözümler sunacağız.”