Skip to main content

SAS, online sertifika programını Türkiye’deki üniversite öğrencilerine ücretsiz erişime sundu.

Yazılım alanında kurum ve kuruluşlara çözümler sunan SAS, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ile birlikte hayata geçirdikleri “Dijital Teknoloji Geliştiriciler” projesi kapsamında, online sertifika programını Türkiye’de erişime açtı.

Türkiye’nin her yerinden tüm Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin  ücretsiz olarak yararlanabileceği sertifika programına buradan ulaşabilirsiniz.

SAS Yazılımı Sertifikalı Genç Profesyoneller adlı online sertifika programı,  Veri Analitiği alanında uzmanlaşma imkanı veriyor. SAS yazılımlarını kullanmayı öğrenecek ve SAS sertifikası alacak olan gençlerin, geleceğin meslekleri arasında yer alan veri analitiği uzmanı olarak SAS profesyoneli arayan şirketlerde çalışma fırsatı yakalayacak.

Online kayıt olduktan sonra SAS’ın akademik amaçlı programını indirecek olan öğrenciler e-öğrenme sınıflarında gerekli bilgileri edinecek, çevrimiçi web seminerlerinde ise; SAS uzmanlarına akıllarına takılan soruları sorabilecek, güncel bilgileri, ipuçlarını edinecek ve altın değerinde tavsiyeler kazanacaklar. Programın tüm aşamalarını tamamladıktan sonra sertifika sınavına girecek olan öğrenciler, sınavı başarıyla geçmeleri durumunda sertifika almaya hak kazanacaklar.