Skip to main content

Finans sektörünün en iyilerinin ödüllendirileceği Sardis Ödülleri’nin bölümlerine yakından bakalım.

Finans dünyasının tüm bileşenlerinin buluşacağı, yenilikçi projelerin ve pazarlama başarılarının ödüllendirileceği Sardis Ödülleri’nin başvuru süreci 21 Haziran itibarıyla başladı.

Bu sene Sardis’e eklenen Finans ve Finansal Teknolojilerin Yenilikçi Kullanımı Bölümü’nde büyük veri ile birlikte yapay zekâ ve blokzincir kullanımı da önemli bir yenilik olarak göze çarpıyor. Chatbot’lar, kişisel asistanlar, süreç optimizasyonu gibi alanlarda yapay zekâ ürünlerini ve işlemlerini kullanarak son kullanıcıya fayda ve kolaylık sağlayan projeler bu bölümde yarışacak. Aynı zamanda finansal kuruluşların, kendi organizasyonlarına ve müşteri deneyimine iyileştirmeler getiren ve kuruluşun rekabet gücü ile verimliliğini artıran blokzincir temelli projeleri ve veri kullanımına dayalı uygulamaları yine bu bölümde değerlendirilecek.

Önceki senelerde olduğu gibi, toplumsal, çevresel ve ekonomik sorunlara çözüm öneren, kamuoyundaki bilinç ve farkındalığı artıran çalışmalar Pozitif Sosyal Etki Bölümü’nde yer alacak. Bu bölümde kadınlara ve toplumsal cinsiyet ayrımına yönelik hayata geçirilen kurumsal sosyal sorumluluk projeleri önemli bir yer tutuyor.

Finansal kuruluşlar ve finansal teknoloji şirketlerinin ekosistem stratejileri, müşteri deneyiminde, ürün ve hizmette, kurum içi organizasyonda ve daha birçok farklı alanda geliştirdikleri yenilikçi çözümleri ve iyileştirmeleri ise İnovasyon Bölümü’nde değerlendirilecek.

Sardis’te değerlendirilecek bir diğer önemli alan ise yaratıcılık. Yaratıcılık Bölümü’nde sosyal medya, internet sitesi, yaratıcı ürün kullanımı, itibar yönetimi, içerik üretimi ve daha birçok farklı alt kategoride finans dünyasındaki markaların yaratıcı iletişim uygulamaları, yenilikçi dijital pazarlama çalışmaları ve kapsayıcı kurumsal iletişim faaliyetleri yarışacak.

Sardis Ödülleri için son başvuru tarihi 28 Ağustos 2021. Başvurular, myGini, Inc. Kurucusu ve CEO’su Mehmet Sezgin başkanlığındaki jüri tarafından değerlendirilecek. Kazananlar ise 30 Eylül’de düzenlenecek törenle ödüllerine kavuşacak.

Sardis Ödülleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve başvuru yapmak için sardisawards.com adresini ziyaret edebilirsiniz.