Skip to main content

Yılın en başarılı kurumsal uygulamalarının ve dijital dönüşüm projelerinin ödüllendirildiği SAP Türkiye Kalite Ödülleri 2019 sahiplerini buldu.

Kurumsal uygulama ve yazılım şirketlerinden SAP, düzenlediği SAP Executive Summit’te Türkiye’nin önde gelen şirketlerini ve iş dünyasının liderlerini buluşturdu.

SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, içinde bulunduğumuz dijital çağda gençlere yeni yetkinlikler kazandıracak programlara ihtiyaç olduğunu belirterek, “Gelişen teknoloji ile farklı iş alanları ve yeni meslekler doğuyor. Bu nedenle gençlerimizi çağın ihtiyaç duyduğu becerilerle donatmak, bilişim sektörüne nitelikli iş gücü yetiştirmek ve istihdama katkı sağlamak için Genç Profesyoneller Programı’nı 2018 yılından beri Türkiye’de hayata geçiriyoruz. Üniversiteden yeni mezun olan gençlere SAP uzmanlığı sağlayan hızlandırılmış bir eğitim programı sunuyor ve ekosistemimizde istihdam fırsatı sağlıyoruz. SAP’nin yeni nesil ERP çözümü, büyük veri ve elektronik ticaret gibi ileri teknolojileri kapsayan farklı alanlarda bu eğitimleri İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te olmak üzere üç farklı ilde hayata geçirdik. Bugüne kadar 75 genç, SAP’nin 2 adet uluslararası sertifikası aldı, ‘SAP Danışmanı’ unvanıyla istihdam edildi. Programın, SAP’nin Büyük Veri teknolojilerine odaklanan 4. etabı Ankara’da devam ediyor.” dedi.

Başarılı projelerin ödüllendirildiği zirvede “SAP Kalite Ödülleri” sahiplerini buldu. Ödül alan şirketler ve iş ortakları şu şekilde:

İş Süreçleri Dönüşümü Kategorisi

Altın Ödülü: SOCAR Türkiye

SAP İş Ortağı: SAP Dijital İş Servisleri

Gümüş Ödülü: Hasçelik

SAP İş Ortağı: itelligence

Bronz Ödülü: Kale Holding

SAP İş Ortağı: Vektora

Bulut Dönüşümü Kategorisi

Altın Ödülü: Çalık Holding

SAP İş Ortağı: itelligence

Gümüş Ödül: Penti Giyim

İş Ortağı: itelligence

Bronz:Brisa Bridgestone Sabancı

SAP İş Ortağı: Varucon

İnovasyon Kategorisi

Altın Ödülü: Bozankaya Otomotiv

SAP İş Ortağı: Vektora

Gümüş Ödülü: SOCAR Türkiye Doğal Gaz Holding

SAP İş Ortağı: BTC Bilişim Hizmetleri

Bronze Ödülü: Borusan Otomotiv

SAP İş Ortağı: Detaysoft

Hız Kategorisi

Altın Ödülü: Martur Fombak International

Gümüş Ödülü: Oyak Maden Metalürji

SAP İş Ortağı: Ernst & Young

Bronz Ödülü: Astay Gayrimenkul İnşaat

SAP İş Ortağı: Çözümevi

Yılın Akıllı İşletmeler Özel Ödülü: Turkcell Satış ve Dağıtım Hizmetleri