Skip to main content

SAP, 2012 yılının ilk finansal dönemine ait sonuçlarını duyurdu. İlk çeyrekte IFRS dışı yazılım ve yazılımla ilgili hizmet gelirlerini yüzde 12 arttıran şirket, 2,63 milyar Euro’ya yükselterek, art arda dokuzuncu…

SAP, 2012 yılının ilk finansal dönemine ait sonuçlarını duyurdu. İlk çeyrekte IFRS dışı yazılım ve yazılımla ilgili hizmet gelirlerini yüzde 12 arttıran şirket, 2,63 milyar Euro’ya yükselterek, art arda dokuzuncu çeyrek dönemde çift haneli olarak büyümüş oldu. Bunun yanı sıra 14,7 düşüş gösteren DAX endeksine kıyasla, SAP’nin borsa fiyatı 2011 yılında yüzde 7,2 oranında yükseldi.

İlk dönemi değerlendiren SAP CFO’su Werner Brandt konu hakkında şunları söyledi: “SuccessFactors’ın bulut bilişim faaliyetlerimize yaptığı güçlü katkıyla, IFRS dışı yazılım ve yazılımla ilgili hizmet gelirlerimizde, art arda dokuzuncu çeyrek dönemdir çift haneli büyüme elde ettiğimizi açıklıyoruz. Güçlü seyreden serbest nakit akışımız da ilk üç ayda %35 oranında artarak 2 milyar Euro’ya ulaştı. Bu durum beklediğimizden çok daha hızlı bir şekilde net likiditemize pozitif katkı sağladı.”

SAP’nin Co-CEO’ları (Eş Başkanları) Bill McDermott ve Jim Hagemann Snabe ise, “Amiral gemimiz olan in-memory (bellek içi) platformumuz SAP HANA’da, bulut ve mobil çözümlerimiz ile temel uygulama ve analitik ürünlerimizde güçlü bir ivmeye tanık oluyoruz. Müşterilerimiz, hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz yenilikleri ve çözümlerimizi tüm ürün portföyümüz üzerinde kullanabilme becerimizi ilgiyle karşılıyorlar. SAP, eşsiz sektörel uzmanlığıyla şirketlere, karşılaştıkları temel güçlükleri çözüme kavuşturmalarında ve bugüne kadar elde ettikleri en iyi performansa ulaşmalarında katkı sağlamaya devam ediyor Öngördüğümüz ikinci çeyrek ve yıl sonu hedeflerine başarıyla ulaşacağımıza yönelik inancımız tam,” açıklamasını yaptı.