Skip to main content

Samsung’un yanlışlıkla sızdırdığı tablet fotoğrafı bir süredir ortalıkta dolaşan dedikoduları doğrular nitelikte.

Samsung’un dijital asistanı Bixby’nin destek sayfasında yer alan ve 91Mobiles tarafından yakalanan bir görselin Samsung’un yeni tabletine ait olduğu iddiaları paylaşılmaya devam ediyor. Samsung Galaxy Tab S8 Ultra şeklinde isimlendirileceği düşünülen tabletin görseli, Samsung’un iPhone X’in tanıtılmasından sonra uzunca bir süre alay ettiği çentiği bu tabletin tasarımında kullandığını gösteriyor.

Fotoğrafta yer alan tablet, geçtiğimiz Ekim ayında paylaşılan resmi olmayan bazı tasarımlar ve Aralık ayında sızdırılan bazı fotoğraflarda yer alan tabletler ile benzerlikler gösteriyor. Ek olarak, fotoğrafın ortaya çıkmasından sonra WinFuture tarafından paylaşılan bazı özellikleri barındıracağı düşünülen tablet hakkında yorumlarda bulunmak mümkün.

Resmi açıklama yapılmamasına rağmen, bu sızıntılar ile birlikte paylaşılan özellikler gerçek ise tabletin 120 Hz tazeleme hızına sahip 2960 x 1848 piksel çözünürlükte 14,6 inçlik OLED ekrana sahip olacağı söylenebilir. Ek olarak, çentiğin iki adet 12 megapiksellik selfie kamerasına sahip olacağı da dedikodular arasında. İkinci kameraya neden gereksinim duyulduğu bilinmemekle birlikte, diğer cihazlarda grup selfie’leri için ultra geniş açılı kameraların yer aldığı ve Samsung Galaxy Tab S8 Ultra’nın da benzer bir kamerayı içerebileceği söyleniyor.

Tabletin Qualcomm’un piyasaya sürdüğü son işlemci olan Snapdragon 8 Gen 1’e, 11.200 mAh bataryaya, 16 GB’a kadar RAM’e ve 512 GB depolama alanına sahip olacağı da paylaşılan dedikodular arasında. Ek olarak, tabletin Samsung’un kalemi S Pen desteğiyle geleceği, 5G seçeneğinin bulunacağı, iki adet arka kameraya (13 megapiksellik ana kamera ve 6 megapiksellik ultra geniş kamera) sahip olacağı da ayrıca paylaşılıyor.

Bu dedikodulara göre Galaxy Tab S8 Ultra, üç tabletlik bir serinin en güçlü modeli olacak. Teknik özelliklerde pek fazla değişiklik beklenmezken, Tab S8 Ultra’nın seride bir alt modeli olacağı söylenen Tab S8 Plus’ın 12,7 inçlik OLED ekrana ve 10.090 mAh bataryaya, serinin diğer modeli olan Tab S8’in ise 11 inçlik bir OLED ekrana ve 8 bin mAh’lik bir bataryaya sahip olacağı konuşuluyor.

Tabletlerin ne zaman tanıtılacakları ve piyasaya sürülecekleri konusunda Samsung’dan bir açıklama gelmezken, sektörde, Galaxy S22 akıllı telefon serisinin tanıtılacağı 8 Şubat tarihinde aynı etkinlik sırasında tanıtılabilecekleri görüşü hakim.

Kaynak: Samsung leaks new notched tablet on its own website – The Verge